| tudorp8 a întrebat:

Sunt singur și de curând am cunoscut o tipă de aceeași vârstă cu mine(33), prin prieteni comuni. Am mers la vreo două întâlniri până acum, totul bine și frumos, ea o femeie prezentabilă, elegantă, independentă financiar, pe picioarele ei și citită, cu care ai ce conversa.
Faza e că la a doua întâlnire a zis că vrea să fie sinceră cu mine și mi-a spus că are mai multe operații/intervenții estetice(de tip injectarea buzelor, a pomeților, rinoplastie, implant mamar). Oricum toate sunt făcute cu gust și în limita bunului simț, aș fi bănuit maxim două dintre ele.
Acum sunt puțin derutat, nu știu dacă să continui sau nu. Adică, așa cum am spus, e o femeie deșteaptă, distinsă, are facultate și job plus o afacere de familie pe care o administrează(deci toate acele intervenții sunt făcute cu banii ei), dar faptul că a investit atât de mult în acest aspect mă face să o consider superficială sau mai degrabă prea centrată pe partea asta fizică.
Toată treaba asta m-a pus puțin pe gânduri. Voi ați continua să ieșiți cu o astfel de femeie, în ciuda altor calități pe care le are? V-ar deranja partea asta legată de estetic?

Răspuns Câştigător
| Isabella1 a răspuns:

Daca as fi barbat (ceea ce nu sunt) as considera ca personalitatea cuiva conteaza. Cum ai spus si tu, nu a exagerat cu nici una dintre interventii. Daca ar fi facut-o, asta insemna ca era genul de persoana careia nu ii pasa de personalitate prea mult, ci de aspectul fizic. Mie nu imi plac genul asta de oameni. Probabil aceste interventii au fost facute pentru ca ea sa simta frumoasa. Nu stiu despre parerea celorlalti, dar mir, ca fata (nu ma pot considera chiar femeie) imi place sa ma simt frumoasa. Da stima de sine.
Oricum, daca femeia este pe placul tau din alte motive, atunci eu te sfatuiesc sa continui relatia. Nu va conta asa de mult ca cine stie cum arata ea daca este o "iubita buna". Prin "iubita buna" ma refer la cum te trateaza pe tine, pe altii, si inclusiv pe ea insasi

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil as accepta pentru ca are bani, un avantaj mare pentru ca riscul sa fie pe interes financiar e nul. Chit ca dormi cu o bucata de silicon batuta cu carne umana si os sintetic fie ca e una din blocul vecin gaurita de 20 de iubiti conteaza sa aiba gaura neagra disponibila pentru satisfacerea sexuala

| Adry05 a răspuns:

O fi avut femeia un complex creat de societatea asta de rahat și a vrut să și-l rezolve, în rest o placi, e ăsta motiv să renunți la ea wtf?

| Sofer a răspuns:

Eu in locul tau as accepta, daca te place si vrea ceva serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuu,deloc as fi chiar fericit ca am ce da la buzica și balcoane. M-ar deranja că dă semne că e super insecure si cine știe ce probleme mai ascunde, nu înțeleg cum poți să zici că are calități din doua întâlniri, pare prezentabila la prima vedere sa facă o impresie buna. După cine știe ce peripeții te așteaptă și ajungi sa te atasezi de ea. Întotdeauna e ceva nașpa despre o femeie când o consideri prea de tot, perfecta. Din primele întâlniri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu o vrei tu, dă-mi nr. ei pentru că o voi cauta eu.