| someonevaly a întrebat:

Buna sunt tot eu :d mam desp d fosta mi-a dat papuci ca o iubesc prea mult :-J numai cont. Acum sunt ca o fata mai mare decat mine, are 19 eu aproape 18.si am facut-o, fara prezevativ, nu mi-am dat drumu in ea nu e asta problema, e alta, me frica de vreo boalacrying. C sfaturi imi dati? multumesc:-

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Va trebui sa-ti faci analize, acum si peste 6 luni. Minim: HIV, hepatita B si C, sifilis, chlamydia.

| monyk a răspuns:

Buna, pai ai grija pe viitor sa te protejezi, eu zic ca daca vreti sa o faceti fara prezervativ, e bine sa va faceti amandoi un control ginecologic, acum nu te ingrijora asa tare inainte de vreme, poate ca nu are ea nicio boala, ma gandesc ca ai avut incredere in ea si sti despre ea ce gen de fata e.Totusi ca sa fi sigur fa-ti un control medical sa vezi daca totul e in regula si fi mai prudent!

| simoSTAR a răspuns:

Sa te protejezi data viitoare, acum e prea tarziu!

| MisterKat a răspuns:

Sincer, daca ai fost asa de increzator in ea. inseamna ca ai fost naiv, ca sa nu iti spun altfel. Data viitoare, protejaza-te!

| →s ♥ ą← a răspuns:

SIncer nu'ti doresc sa ai nicio boala din cea enumerat brigaela... sper sa fii sanatos.si alta data protejeaza'te!

| diana_9207 a răspuns:

PaI...AR FI 2 SOLUTII.:p
Vorbeste cu ea si intreab-o daca e suspecta de vreo boala( Doamne fereste)

Si daca nu vrea sa-ti raspunda sau daca ezita iti faci niste analize fara sa stie nimeni din familie sau e, sincer asa e cel mai bine ca sa scapi de indoiala si sa nu fie prea tarziuhappy

Succes

Anunta-ma si pe mine ce ai facut pana la urma

te-am :*

| someonevaly explică:

Ea mi-a spus ca nu a avut nicio boala pn acum...decat ceva makarimi ceva c a luat-o d la candva si a spus sa nu-mi fac griji, sa tratat si numai are nimic, acum sper sa nu ma vi mintit.mersi de raspunsurisi astept sfaturi in continuare sad