| andrada a întrebat:

Sunt virgina iar saptamana viitoare o sa fac sex cu iubitul meu. O sa folosim prezervativ dar tot mi-e frica sa nu raman insarcinata. Cum e prima oara? Doare tare? Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi. Funda

Răspuns Câştigător
| Onn3 a răspuns:

Cum sa fie prima oara, un pic dureros. Asta depinde de himen daca e elastic sau rigid.Prima oara e destul de bine daca faci sex cu persoana pe care o iubesti ca daca nu, o sa regreti dupa aceea. Cel mai important e sa folositi prezervativul ca se evitati sarcina sau BTS-urile, apoi nu sariti din prima la nu stiu ce tehnici sxuale, cu atat mai mult ca esti virgina. Spune-i iubitului tau cand te doare ca sa faceti putina pauza dupa care continuati.Important este sa fii pregatita si psihic si fizic, iar atmosfera unde se desfasoara actiunea sa fie una placuta. Distractie placuta!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca folositi prezervativ si lubrifiant de la farmacie, te va durea foarte putin (desigur daca esti pregatita pentru sex, adica ai macar 17 ani si jumatate si relatia este una destul de serioasa si de veche, incat sa existe dragoste, incredere si intimitate). Totusi, daca ti-e frica, inseamna ca nu esti pregatita, asa ca ar trebui sa mai amani o vreme. Riscul de sarcina exista, trebuie sa intelegi ca inceperea vietii sexuale inseamna ca esti pregatita sa faci fata unei sarcini, fiindca nu exista metoda contraceptiva 100% sigura.

| OOOLEOOO a răspuns:

Cere sa-ti faca un Cunniligus, o sa fie de acord, mai ales daca esti virgina asta pentru mai multa iubire, si pentru a inlocui neplacerile.

Daca esti nesigura de prezervativul lui cumpara-ti tu si folosestel o sa fii mai sigura..preferabil Durex.

Dragostea o sa va avanseze relatia tu o sa te indragosteti mai tare de el si el mai tare de tine, cea ce va duce relatia cat mai departe.

| RAY a răspuns:

E atat de simplu daca pe 1 ai ciclu din 15-20 poti ramane gravida in rest nu poti, iar daca foloseste perzevativ e imposibil asta daca nu se rupe, se rupe himenul si da doare si sangerezi, e important sa nu fci sex cand ai ciclu, si sa nu se grabeasca asa usor, frumos, delicat nu rapid ca fata trebuie sa te exciti asa si vaginul devine mai eleastic

| EvelynCocainIIIa6 a răspuns:

Draga de tine laughing Iubit e acela care ai o relatie cu el si te-ai si culcat deja cu el.Tu esti virgina(tu ai scris) dar totusi il numesti iubit laughing Mai mult de 14 15 ani nici nu cred ca ai oh go on

| Theodora_3826 a răspuns (pentru EvelynCocainIIIa6):

Nu este adevărat. Iubit e ăla pe care-l iubeşti, ai încredere deplină în el... nu e ăla cu care-ţi dai limbi şi faci sex cu el.oh go on

| LedaMB a răspuns (pentru EvelynCocainIIIa6):

Eu cred că tu nu ai nici 12. laughing

| Butoi_Daniel_1997 a răspuns (pentru LedaMB):

Buna ce faci frumoaso

| AnDr3y0o a răspuns:

laughing Nu ai cum ramane insarcinata daca faci cu prezervativ. Doar daca se rupe...
Cel mai bine e ca iubitul tau sa ejaculeze pe langa nu in...
Da, doare dar mai mare este placerea big grin, nu doare foarte rau happy
Sper ca te-am ajutat... Funda daca doresti sa-mi dai.

| Cattalinul a răspuns:

Fa sex. O sa iti placa.

| Euphoriashpuneshperanteee a răspuns:

Eh, stiu sentimentul tau. laughing Pana luna trecuta am fost si eu virgina. Nu vreau sa te mint, doare, dar este o durere suportabila daca iubitul tau are mila de tine, adica daca stie cum sa se poarte cu tine si nu e animal. Prima data doare. pe mine m-a durut ingrozitor. si inca ma doare rau la fiecare contact. Daca nu sangerezi prima data, nu e nici un stres, eu am sangerat abia a 3-a oara, pentru ca am avut himenul mai elastic. Chiar am avut impresia ca prietenul meu nu crede ca am fost virgina, dar s-a convins a 3-a oara. Lasa-mi mesaj daca vrei sa stii mai multe. :*