| crissp20 a întrebat:

Buna, tare îmi doresc un bebe. Am menstruația regulată. In 2 iulie a fost ultima zi de menstruație. In 12 iulie e ovulația.
Când am putea să concepem un bebe? Chiar în ziua ovulației, sau cu 1-2 zile înainte? Mulțumesc ♥️

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca patiti nimic daca faceti 3 zile la rand.

| Violleta2022 a răspuns:

Se face sex in fiecare zi a perioadei fertile, ca sa nu ratati ovulatia, fiindca nu vei sti niciodata exact ziua cand se produce.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă îți dorești un bebe, fa sex cu iubitul tău zilnic și înainte de perioada fertila și după perioada fertila.

| Madaxo97 a răspuns:

Cel mai bine fă sex și înainte de ovulație, ca să fii sigură ca se prinde, pentru că ziua ovulației nu se poate calcula chiar întotdeauna exact, puteai să începi chiar de ieri, alaltăieri, dar poți să faci si azi, mâine, până la sfârșitul săptămânii inclusiv duminică, sex zilnic sau măcar odată la 2 zile, cu ejaculare înăuntrul vaginului, evident.