| 377tmine a întrebat:

Bună! Știu ca pare o întrebare ciudata și mulți o sa ma judece, dar acum o săptămână am fost la ginecolog, pentru un control, iar acesta mi-a spus că nu sunt virgina. Eu nu am întreținut niciodată relații sexuale cu nimeni. Este asa ceva posibil? Sau a fost doar o greșeală a lui?

6 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Virginitatea este un concept abstract. Toata lumea leaga virginitatea de prezenta himenului si inceperea vietii sexuale, dar asta nu inseamna ca absenta lui inseamna că ți-ai inceput viata sexuala. Himenul poate fi mai "dur" iar la penetrare sa doara si sa apara acele sangerari, sau poate fi mai firav si se poate rupe si de la efort ( la ora de sport, la alergat etc.) sau in timpul menstruatiei cand se elimina acele cheaguri. Acum depinde ce intelege fiecare prin virginitate

| Madaxo97 a răspuns:

E greșeală a lui. Nu prea se poate să își dea seama nimeni dacă ești virgină sau nu, nici măcar ginecologul, uneori himenul poate să se rupă și la alte activități, nu doar la sex, și astfel nu poate ști doctorul în ce mod s-a rupt himenul tău.

| Konstantinos99 a răspuns (pentru Madaxo97):

Se poate si fara himen sa se constate virginitatea, sau nevirginitatea cu himeni cine face reconstructie plastica, doar doctorul a fost inapt aici

| Miruna333 a răspuns:

Nu are cum sa iti spuna sa nu fii virgina laughing Fereasca. Cum sa iti spuna asa ceva. Eu i-as depune plangere. Virginitatea e un concept social, creeat de oameni, si care are legatura cu prima experienta sexuala. Himenul se rupe de la multe activitati, tu tot virgina esti

| Giulia911 a răspuns:

Pai ti a spus ca nu mai ești virgina pentru ca ai himenul rupt, acum tu știi cum l-ai rupt.

| Konstantinos99 a răspuns:

Mergi la un alt ginecolog! Daca n ai facut cu adevarat in interiorul vaginului se poate vedea diferenta dintre o fata cuminte si una aventuroasa! Doctorul cred ca are o diploma de pe internetwinkingsi nu stia saracu