| alexkby21 a întrebat:

Buna topu am o mare mare problema cu penisul. Mai exact cred ca am o fimoza si o infectie urinara. Nu pot sa-mi decantez penisul decat forte putin. in star flasa iar erectie deloc. In plus am o u roseta in varful penisului si catota ustorimi si mai am si unele cacarimi in zona tesculelor. Metionez ca pana acum nu am avut contact sexoal. Fimoza se rezova singura la primul contact sexoal? Cum as putea rezolva celata problema? La ce fel de medic trebuie sa merg? Exista solutii de tratare a fimozelor pe cale medicametoasa fara operatrie? Am facut cat eram mic 2 intii chicale dar rana s-a inchis la loc? Va rog ajutati-ma? Ofer votul si pamblica celui ce imi va da cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fimoza nu se rezolva la primul contact sexual, de altfel acesta este imposibil daca ai o fimoza stransa si foarte dificil daca ai o fimoza mai larga.
Fimoza se rezolva numai pe cale chirurgicala. La tine, daca nu o rezolvi repede, infectia va ascensiona spre rinichi si vei avea probleme de lunga durata,
Daa in copilarie ti s-a facut decalotare chirurgicala, inseamna ca actuala fimoza se datoreaza lipsei de igiena. Orice baiat isi decaloteaza penisul de doua ori pe zi (la dusul de dimineata si la cel de seara) si se spala bine sub preput. Tu probabil ai facut-o mai rar si acum lipsa de igiena personala a dus la infectii repetate si ingustarea inelului balano-preputial.

7 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic urolog. Nu inteleg de ce romanii au in general fobia asta cu doctorii ginecologi sau urologi. Este ceva normal, nu trebuie sa va simtiti jenati.

| thereforyou a răspuns:

@Elena
Cum iti ziceam, nu prea te duce capul. In primul rand intrebi : " Esti virgin? " alexkby21 a afirmat in intrebarea lui : " Mentionez ca pana acum nu am avut contact sexoal".
In ultimul rand, de ce esti atat de ratata incat sa intrebi la sfarsitul fiecarui raspuns :" Funda? " Esti jalnica.

| NickiMinaj a răspuns:

Scrii ingrozitor, sincer. pune mana pe un abecedar, ceva.

| Angelofdemon a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un medic urolog.happy
El va stii cel mai bine ce e de facut.:*
succes :*
pa-pa

| Elena_8633 a răspuns:

Am niste intrebari la care trebuie sa-mi raspunzi:
-Esti virgin?
-Ce ai facut cu penisul?
-De cat timp ai infectii?
Daca imi raspunzi poate te ajut
Funda?; x

| Adelina2010 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te duci la medic, el te va indruma cu calm si profesionalism.Nu incerca sa te autotratezi,risti complicatii. Uite,pana si Emil Boc s-a operat de fimoza, in 2003, la Spitalul Elias...lumea nu prea vorbeste de asta.Mergi cu incredere la un cabinet de urologie!

bucharestcity.olx.ro/emil-boc-s-a-operat-de-fimoza-iid-188725228

| alexkby21 explică:

Raspusurile la intrebarile pe care mi lea pus Elena:
1. Da sunt virgin.
2. Am infectia de apromativ 1an.
3. Nu cred ca am facut nimic deosebit cu penisul si nu obiznuesc sa ma masturbez.