| Cheesewithme a întrebat:

Totul incepe asa: Din clasa intai eu plac o fata pe nume Alina, pana in clasa a 3 a am devenit buni prieteni si o placeam si mai mult, ei pe la sfarsitul clasei a 3 nu stiu cum s-a aflat ca o plac si o toampa a zis in fata clasei, va dati seama ca a fost un soc pentru mine atunci, asa si de atunci nu mai vorbesc cu ea si acum sunt in clasa a 7 a mai vb rar pe messs da ma rastalcesc, si sigur ca acum o plac si mai mult in fiecare zi ma uit la ea si imi pun intrebarea :Ma mai considera prieten? E prea frumoasa nu stiu ma doare stomacu cand ma uit la ea si inca din clasa intai, si nu e din cauza ca nu stiu ce corp are pur si simplu imi place, nu stiu acel chip, acum nu stiu daca exagerz sau nu ..sunt confuz.Voi ce ziceti? (nu prea stiam unde sa pun intrebarea)

15 răspunsuri:
| valentinamarinamary a răspuns:

Se zice toanta nu toampa rolling on the floor)nu il corecteaza nimeni?rolling on the floor)

| DenniDen a răspuns:

Eu sunt fata si unui baiat ii place de mine din clasa a 2a sau a 3a si acum sunt in clasa a 6a..prima data cand mi-a zis a fost in clasa a 5a oricum era evident si pana la urma mi-a zis ca ii place de mine si restu..si chiar daca eu i-am zis ca nu simt nimic pentru el el tot a ramas prietenul meu si tot nu se da batut asa ca te sfatuiesc sa ii zici cat mai repede si poate chiar ii place de tine nai de unde sa stii oricum incercarea moarte n-are. oricum decat sa traiesti cu sentimentul dar ce ar fi zis daca i-as fi zis si restul. asa ca macar poti sa afli ce crede ea despre tine sau daca nu ai curajul spune-i pe mess sau printrun mesaj ai mai mult curaj atuncilaughingstiu din experientabatting eyelashes oricum BAFTA! daca crezi ca te-am ajutat funditahappy

| DenniDen a răspuns:

,erge si toampa sau toapa

| luliluli a răspuns:

De ce nu-i spui ce simti pentru ea? fii sincer, si o sa vezi ca lucrurile vin de la sine

| Cheesewithme explică (pentru luliluli):

Pai da dar atunci cand a spus toampa in fata clasei ca o plac si-a dat seama nu crezi, din cauza socului sunt si timid.

| luliluli a răspuns (pentru Cheesewithme):

Sunt multe toampe, care spun multe lucruri mai mult sau mai putin adevarate. Vorbeste Tu cu ea, si spune-i ce simti

| Cheesewithme explică:

Da dar dragostea apare uneori cu timpul, daca ma duc direct la ea ma crede un ciudat daca m-as reinpreteni cu ea poate atunci si totusi nu e cam devreme...

| IgniteDarkness a răspuns:

Salut! Pai gandeste putin logic...ea a spus ceva, a ras de tine, nu te-a mai bagat in seama? Probabil si ea are acest sentiment pentru tine.Eu zic sa incerci a fi mai comunicativ cu ea a incerca sa va imprieteniti cat mai mult, iar apoi incearca sa faci asta si spune-i ce simti tu pentru ea pana nu va fi prea tarziu cand cineva ti-o va lua inainte si ii va spune ce simte pentru ea, iar apoi ea sa iti spuna ca pe tine te placea mai mult dar nu ai fost destul de comunicativ? nu se merita asta.Profita de sansa asta si spune-i ce simti, ignora parerile celorlalti care rad de tine(daca se intampla asta) si fa ce iti spune inima.Succes!

| Cheesewithme explică (pentru IgniteDarkness):

Da ai dreptate daca simt asta din clasa intai probabil asa e dar nu stiu cum sa incep...deja am concurenti

| IgniteDarkness a răspuns (pentru Cheesewithme):

Te rog fa cum ti am spus vei vedea ca nu gresesc am avut de a face cu o asemenea situatie sad

| IgniteDarkness a răspuns (pentru Cheesewithme):

Poti incepe cu lucruri esentiale de prietenie fii mai comunicativ dupa cum spuneam vorbeste cu ea pe mess la scoala cu timpul poti sa o inviti la un suc/cafea si profita de ocazie spunandu-i ce simti pentru eawinking

| Cheesewithme explică (pentru IgniteDarkness):

Da si daca spune nu, nu stiu cum ma va afecta asta...

| IgniteDarkness a răspuns (pentru Cheesewithme):

Iti garantez ca nu va spune nu...si chiar daca s-ar intampla asta de ce inca mai speri la asta? pentru ca simti ca asta se va intampla...ca va spune DA! dar anymore daca va spune NU viata merge inainte desi nu prea cred asta happy BAFTA

| missdevil a răspuns (pentru IgniteDarkness):

Nu mai instiga copiii la prostii laughing. Scoate fata la suc nu la cafea. E bine sa ii arati ca poate fi prietena ta, amica ta. Trebuie sa vorbesti cu ea normal, o conversatie simpla despre scoala si trebuie sa ii arati ca ii esti aproape indiferent de ce anume simte ea. Numai asa iti poti da seama ce anume simte ea pentru tine. Din felul in care se poarta :p Mult succes si nu fi timid, nu-ti aduce nimic bun timiditatea.

| mikaela_6356 a răspuns:

1 cunosc acea toampa asa si eu cred ca ar trebui sa o iei cu inceputul prin a fii din nou prieteni si cand crezi tu ca va veni timpul sa o intrebi daca mai este suparata pentru faza din clasa a 3a.Iar in legatura cu concurenta nu-ti face griji deoarece stiu eu ca nu place pe nimeni pe Teo il considera un frate si pe stefan il considera un nesimtit grosolan!