| Cheesewithme a întrebat:

Totul incepe asa: Din clasa intai eu plac o fata pe nume Alina, pana in clasa a 3 a am devenit buni prieteni si o placeam si mai mult, ei pe la sfarsitul clasei a 3 nu stiu cum s-a aflat ca o plac si o toampa a zis in fata clasei, va dati seama ca a fost un soc pentru mine atunci, asa si de atunci nu mai vorbesc cu ea si acum sunt in clasa a 7 a mai vb rar pe messs da ma rastalcesc, si sigur ca acum o plac si mai mult in fiecare zi ma uit la ea si imi pun intrebarea :Ma mai considera prieten? E prea frumoasa nu stiu ma doare stomacu cand ma uit la ea si inca din clasa intai, si nu e din cauza ca nu stiu ce corp are pur si simplu imi place, nu stiu acel chip,nu stiu daca exagerez,(stiu ca am mai pus intrebare asta)datorita raspunsurilor vostre am vb cu ea un pic in statie cand era singura sa va zic ce i-am spus:
Eu:Buna
Ea:Buna
Eu:Cf?
Ea:Bn
Eu:A fost misto azi la sport nu?
Ea:Mda.
Eu:Scuze ma duc un pic pana in magazin
Si stateam ca prostu jumate de ora ca nu stiam ce sau mai spun si dupa aceea mi-am facut curaj si i-am am iesit afara :
Eu:Scz ca am plecat...
Si a venit una langa ea si m-a intrebat cat port la papuc
Eu:*
Si am intrebat-o pe aia cat poarta si dupa aia pe Ea (O cheama Alina),dupa aceea a venit autobuzu ei si a plecat am zis pa si ea tot pa si am fost un pic surprins, deoarece a plecat odata cu un prieten de al meu si ma asteptam sa creada ca i-am zis lui, in momentu asta e pe mess si nu stiu ce sa-i zic.

11 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu ea, sa o intrebi ce a mai facut, si asa o sa decurga conversatia happy CURAJ!

| Demonull a răspuns:

Esti a7a din cate am inteles eu nu? Pai ai 12 13 ani nu? Lasa ma fetele..acum sincer nu poti fi decat intr-o relatie de prietenie..nu poti avea o iubita pentru ca nu esti pregatit. Dupa 16 17 ani poti incepe ceva.o relatie.Dar pana atunci traieste intens clipa copilariei.Iesi la fotbal cu baietii joaca ascunsa..NU sta in fata pc-ului asteptand un raspuns de la o fata din clasa ta.Chiar e stupid ca toti incep cu dragostea de la varsta asta.Eu as da orice sa mai am 12 ani sa nu am nicio grija. Acum voi astia. generatia asta va complicati tare viata.Las-o dracu de dragoste ca nua i cum sa o simti acum!

| Cheesewithme explică (pentru Demonull):

Nu pot sa zic ca nu ai dreptate, dar gandeste-te din clasa 1 pana in 7 si tot nu mi-o pot scoate din cap, crede-ma am incercat.

| Demonull a răspuns (pentru Cheesewithme):

Ok dar te simti atras pentru ca nu te-ai gandit si la alta. Frate esti micut da te simti atras de ea dar nu o iubesti crede-ma daca o sa ai sansa sa stai cu ea sa zic sa ai o „relatie" o sa te plcitisesti frate..Traieste anii copilariei o sa ai timp de fete! Sa vezi cand intrii la liceu o sa o uiti o sa apara altele si altele mai bune sau mai putin bune.BAFTA!

| nuamnumedececontinuuisacitesti a răspuns (pentru Demonull):

Nu-i adevarat cand esti copil iubesti cat se poatte de mult si atunci e cel mai bine sa te indragostesti!

| Demonull a răspuns (pentru nuamnumedececontinuuisacitesti):

E bine sa te indragostesti de la 12 ani? vrei sa spui ca unul de 12 ani simte dragostea mai tare ca unul de 18? Nu vreau sa te jignesc, dar nu ai dreptate.

| nuamnumedececontinuuisacitesti a răspuns (pentru Demonull):

Nu ma refer la asta doar ca atunci cand esti copil iubesti mai mult pentru ca nu-ti pasa de nimeni si nimic iar cand cresti ..nu mai gandesti la fel

| Demonull a răspuns (pentru nuamnumedececontinuuisacitesti):

Hmmm te contrazic ..scuze.Cand esti mare gandesti altfel si alegi mai chibzuit pe cine sa iubesti.

| nuamnumedececontinuuisacitesti a răspuns:

Da-mi id ei si ii zic eu ceva ( nu te tema nu o injur sau ceva de genu) spun niste lucruri frumoase dar da-mi si id tau ca sa poti sa-mi dai mai multe date despre tine sa stiu ce sa scriu hai te rog chiar vreau sa ajuthappy

| Cheesewithme explică (pentru nuamnumedececontinuuisacitesti):

Iliesdragos (legat si sami trimiti ceva prin pm pe TPU sa nu fie altcineva)

| TheUchiha a răspuns:

Sall frate, intra pe ea, saluto mai intreab-o daca se simte bine sau daca a luat vreo nota mica (ceva trebuia sa se intample) si tine-o de vorba in asa fel incat sa creada ca esti ingrijorat de ea, si ca vrei doar sa-i faci bn.Cu siguranta te va mai intreba si ea "Ce mai faci?" si tot asa devine deja o conversatie.Asculta-i problemele si ai putina rabdare cu ea. Baftawinking