| BlueSkyHolyday a întrebat:

Buna tou:*. ajutor va rog! Azi am vorbit pe mess cu un tip dragut de la mine din oras si mi-a spus ca ma place si vrea sa ne combinam.am zis ca ma mai gandesc{practic eu vreau} dar am vorbit cu o fosta iubita de-a lui si mi-a spus ca el intr-o relatie pune accept pe mozolitlaughing ca sa zic asa. dar mie nu stiu nu-mi place sa pun mare accent avand in vedere ca am o varsta mai mica decat alui cu vreo 3 ani si eu nu m-am mozolit asaserios cum ar vrea el.Si fata aceea nu ma minte pentru ca e foarte cum se cade si nu minte! As vrea sa stiu cum as putea sa fac sa nu am asa emotii in privinta mozolitului sad sa ma gandesc ca nu e asa greu si stiu ca si baietii au punctele lor slabe :d dar pur si simplu pentru ca nu am mai facut-o pana acum imi e frica cum sa fac sa ma simt eu imi usor sau sa nu stiu ma simt ca ma sarut mai usor decat tensiunea de al refuza pe el plss helpbig grin

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Daca sare din prima pe tine e un OBSEDAT mai intai vb plimbativa si nu-l lasa sa face ce vrea cu tine (ai grija sa nu vrea sa se combine cu tine doar pentru mozolit).cat despre mozolit nu iti face probleme happy

| Bbbloxber a răspuns:

Daca te-a intrebat pe mes, clar e un obsedat! Astfel de discutii nu se poarta nici macar la telefon, ci doar fata-n fata!

| victor333 a răspuns:

E important sa faci ce simti sa fii pregatita cand faci pasul asta multi oameni pun pret prea mare pe sex

| EvaZ a răspuns:

Petrece mai mult timp impreuna cu el. Cunoaste-l mai bine. Cunoaste-i caracterul si felul de a fi, uita-te la buzele lui si incearca sa-ti imaginezi ( de preferat acasa ) cum ar fi " mozolitul " cu el si obisnuieste-te cu ideea. Totul vine de la sine, cred ca ai mai auzit chestia asta si ai citit dar daca nu esti pregatita si vezi ca face avansuri, se apropie de tine mai mult decat pentru a te lua in brate, indeparteaza-te incet si calma povestind ceva, fara sa-si dea seama. Da-i de inteles ca-l placi, ca vrei, dar sa mai astepte. Daca si el vrea sa fie cu tine mult si nu vrea doar sa te mozoleasca fara sens, ci pentru placere o sa te astepte si el. Cu cat il cunosti mai bine, cu atat o sa-ti fie mai usor. Pentru orice e un inceput. Mai placut sau nu, trebuie sa incercam sa le facem pe toate placute. Daca o sa treci peste pasul asta si nu vrei sa va " mozoliti " toata ziua, vorbeste cu el...depre orice. Nu sta asa aproape si o sa se obisnuiasca si el pana la urma big grin