| Bice a întrebat:

Aș vrea să vă cer părerea.Credeți că ar putea merge o relație la distanță pe perioada verii? Eu sunt din Prahova, iar el e din Tulcea.Menționez că suntem de aproape 4 luni împreună.

Răspuns Câştigător
| Iuliana94 a răspuns:

Poate sa dureze. te inteleg pentru ca si eu sunt intr-o oarecare masura la fel ca in situatia ta. doar ca al e pleaca in alta tara mai des.Pot sa iti spun decat ca e foarta importanta comunicarea, increderea. Daca vreti sa fiti impreuna mai departe o sa fiti.sunt niste obstacole cu ajutorul carora va puteti da seama daca va iubiti sau nu. si atunci o sa fie mult mai frumos dupa o perioada in care nu v-ati vazut. nu asculta p toata lumea care iti spune ca o relatie la distanta nu o s amearga niciodata. gresit. nu toate reelatiile la distanta functioneaza intradevar.stiu asta pentru ca am trecut si eu prin asta. nu e prima relatie la distanta pe care o am. celelalte nu au mers datorita lipsei comunicarii si lipsei implicarii. eu te sfatuiesc sa ai incredere si la sfarsitul perioadei aceleia va veti da seama cat va iubiti:* Mult succes!