| PaulChamp56 a întrebat:

Acm 4 zile m-am certat cu iubita...i-am reprosat lucruri oribile sad Sa suparat pe mine,eu nu am luat in seama asta! Dar iubita pe care o stiu eu m-ar fi iertat pentru orice,absolut orice,ea e genul care ma suna intr-una,era obsedata,se bucura la fiecare compliment,isi mintea parintii (ei nu stiau de noi ) mereu avea vise, ma placea cu mult inainte sa fim impreuna, nu s-ar fi indoit niciodata de mine ) Totusi de la fata asta perfecta a ajuns sa ma evite, eu incercam sa ma impac cu ea si ea o lua ca pe o cearta, toata treaba de acum 4 zile a fost ca eu ii reprosam ca ofera mai multa atentie noilor ei colegi cu care vorbea pe fb,eu am mai incercat sa ma despart de ea dar m-am intors pentru ca o iubesc prea mult, acum imi spune ca e mai bine asa, ca a gresit si m-a facut sa sufar si ca nu ma merita (mereu imi spunea ca nu ma merita) si ca inca ma iubeste foarte mult, este foarte ambitioasa nu ii pot schimba decizia oricat as incerca parca nu mai e la fel.i-am zis ca ma sinucid si mi-a zis ca o face si ea daca o fac, eu plang toata ziua si ea la fel. A zis ca nu pot sa ii schimb decizia.dar intrebarea mea este ce s-a intamplat? Cum o pot castiga la loc? O iubesc prea mult pentru a o lasa! Ce sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, problema e la tine: "Dar iubita pe care o stiu eu m-ar fi iertat pentru orice, absolut orice"; eh, vezi? Asta iti ofera convingerea ca orice ai face, ea te va accepta, te va ierta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Tu crezi ca o femeie poate trece peste orice? Daca da, te inseli. Una este sa spui asta, dar alta este sa simti durere in repetate randuri, sa vezi ca persoana de langa tine nu invata din greseli si le produce neincetat.
Saracuta de ea s-a saturat sa fii asa si incearca sa se minta ca va fi bine si fara tine. Acorda-i timp si analizeaza foarte bine lucrurile. Nu stiu nimic despre relatia voastra, nimic in afara de ceea ce ai specificat in postare, insa in mare parte tu esti problema.
Acum sa ajung si la parinti. De ce ii mintea? De ce le ascundeati faptul ca aveati o relatie? Nu e mai frumos ca totul sa fie in armonie, sa nu trebuiasca sa va furisati? Ar trebui sa o ghidezi sa procedeze corect, nu gresit.
Vorbeste-i din suflet, nu spune tot felul de vrajeli. Invit-o la o discutie fata-n fata si acorda-i timp.

| PaulChamp56 explică (pentru anonim_4396):

I-am gresit, am facut-o sa sufere, merit asta dar nu pot fara ea...sa presupunem ca ce zice e adevarat. cum o pot face sa ii dispara ambitia? mi-a trimis si poze cum plangea, inteleg ca ma iubeste...dar chiar nu stiu ce sa mai fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curcile si drama merg mana in mana. Curios este ca in povestea noastra avem parte de doua curci si nu una.

| Klandestin a răspuns:

Nu mai ai ce sa fac sad trebuia sa o pretuiesti cand ai avut-o, nu dupa ce ai pierdut-o.