| misha99 a întrebat:

acum 2 ani am fost cu un baiat care era intr-o relatie iar eu am stiut de ea...mi-a placut foarte mult de el asa ca am acceptat.relatia noastra daca se opoate numi asa a durat 2 luni dar am continuat sa ne vedem dar dupa o pereioada nu am mai vorbit deloc.mereu il vedeam cu fosta lui in parc.zic fosta pentru ca acum nu mai este cu ea si noi am reluat legatura.pot sa zic ca sunt indragostita de el maxim de fiecare data cand vorbesc cu el zambesc in continuu. felul lui de a fi este foarte glumet si ma ia tot timpul la misto.sincer el este singurul baiat caruia i-am permis sa imi vorbeasca cu "fa" si orice ar zice nu pot sa ma supar pe el.recent am inceput sa ii zic ca il iubesc dar el tot ma ia la misto acum imi da sperante si de o data imi zice "hai dte in gtm ca te indragostestilaughing)" stiu ca ii place de mine dar asa este felul lui dar am o problema..acum 2 saptamani l.am ajutat cu o suma de bani (nu vreau sa mii dea inapoi) cum as putea sa il fac sa fie cu mine?( el acum este plecat in suedia si vine peste 2 ani el asa zice dar sincer nu stiu daca face la misto sau chiar vorbgeste serioslaughing ) as vrea sa fim mai mult decat prieteni foarte buni. ajutati-ma va rog! dau funda! big hug

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Acest baiat merita asteptat. Nu cred ca vei gasi mai mult de 100 baieti la fel ca si el.

greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,tu esti indragostita si el te foloseste.
El este mielul bland care suge de la doua oi.
Iti cunoaste slabiciunea pentru el si o exploateaza la maxim,face pe prietenul bun si te tine aproape,pentru ca are toate motivele!
Faptul ca ai acceptat sa fii cu el,in timp ce el avea o relatie,il face duplicitar si fals,nu stiu cum de nu ai realizat singura.
Iar pe tine,te pune in cea mai proasta lumina,accepti firmiturile de la masa alteia si spui si multumesc pe deasupra!
Asa ca n-ai contat prea mult pentru el,din start!
In momentul de fata ii magulesti orgoliul,ce barbat refuza sa vorbeasca cu fata indragostita de el?
Iti poate debita orice,tu zambesti si razi,iar el se simte admirat,iubit si adulat,o citeste in ochii tai in fiecare clipa!
L-ai ajutat si cu bani,ceea ce deja depaseste sfera fiziologicului,nu stiu cata incredere poti avea intr-un asemenea om!
Si intrebi cum ai putea sa fii impreuna cu el?
Eu as intreba cum sa fac sa scap!
Pentru ca esti indragostita nu realizezi ca pentru el,tu nu esti decat o victima pe care o zapaceste cu doua glume si-o intalnire!
El nu are nici o nevoie sa fie cu tine,daca ar fi dorit,tu erai vesnic disponibila,n-avea decat sa intinda mana si sa te ia, cum alegi o marfa de pe raft.
Regret daca te-am suparat, sincer.
Dar, poate ca si eu am trecut candva prin ce treci tu si poate ca n-a avut cine sa-mi deschida ochii, un sfat bun greu il gasesti.
Incearca sa te vindeci de dragostea ta...stiu ca-ti cer imposibilul,dar e spre binele tau.
Nimic nu te impiedica sa pastrezi o amicitie afectuoasa,sa zicem, cu el, dar cauta un alt baiat care sa-ti umple sufletul.
Unul care sa se uite la tine ca la o minune printre pamanteni...
Si, abia atunci, vei putea fi sigura ca nu vei mai inceta vreodata sa zambesti!
Iti doresc numai bine.happy

| Manuellllaa a răspuns:

Nu observi ca nu prea ii pasa?

Eu zic ca te minte, si app daca a stat o perioada lunga cu fosta cum zici tu poate pentru ea chiar are sentimente.
Uite s`o luam altfel, tu practic te-ai bagat intr-o relatie in care erau doar 2 persoane cum e normal, si poate s-a despartit de ea din cauza ta.Si ea sufera.
Sau poate te minte si nu s-a despartit de ea, dar te foloseste.
Daca iti cere bani, o sa-ti ceara si altceva, si apoi si mai mult.
Sincera eu zic sa vorbesti cu el si sa-i spui ce are de gand si ar fi bine sa renunti tu.

| Azµre a răspuns:

Vorbește cu el, din câte vâd eu sunteți deschiși amândoi. Așa că pune mâna și vorbește serios cu el și spune-i ceea ce simți tu!

| mona a răspuns:

Tu il iubesti dar el te cam foloseste, te i a la misto la tot cei zici,[cel putin asta am inteles eu de aici], pastreaza oricum cu el o legatura de amicitie dar nu iti face prea mari sperante