| Anonimusalc a întrebat:

Buna TPU! Acum 3 zile am avut primul contact sexual cu iubita mea. A sangerat când s-a rupt himenul și cate putin in astea 3 zile iar astazi cand i-am introdus degetul in vagin a inceput sa sangereze iar. Cauze? E normal? Fara glume proaste!

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Ruptura himenului a produs niște răni care nu s-au vindecat în 3 zile asa cum zici tu. Nu trebuia să-i introduci degetul in vagin, știind ca în cele 3 zile a avut scurgeri de sange. Acum, așteaptă sa nu ii mai curgă sânge din vagin și apoi sa faci sex din nou cu ea.

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Normal ar fi sa nu mai faceti sex o perioada.Iar himenul este deja perforat la majoritatea fetelor, altfel nu ar avea pe unde iesi scurgerile vaginale.Sangerari timp de 3 zile iti suna bine? Mie nu. Cel mai probabil au fost cauzate leziuni pe peretii vaginali, deci luati o pauza de la sex.

| sammie a răspuns:

Sigur nu era pe stop?

| Anonimusalc explică (pentru sammie):

Nu este pe stop, abia ce i-a trecut

| tunoi88 a răspuns:

Lasa o cateva zile si apuca te de ea, cum trebuie ca dupa nu mai sunt probleme.

| jhonnybravo69 a răspuns:

La contactul sexual ruperea himenului nu este neaparat sa se intample. Poate fi o fisura, sau o ruptura/ rana. Cel mai bine e sa se consulte cu un medic. Sunt si alte cauze

| Anonimusalc explică:

Cred ca ai greșit intrebarea și răspunsul. Ce ai zis tu n are nici o legătura cu intrebarea. Te trezești vorbind așa sa te aflii in treaba? Dacă nu zici ceva util atunci nu mai Răspunde