| Behappy19 a întrebat:

Acum 3 zile mi s-a terminat menstruatia. Următoarea zi, aveam greturi și ameteli. Ieri nu mai aveam nimic dar astăzi iarăși. E posibilă o sarcină? Mentionez că am 19 ani, merg pe 20 și locuiesc cu iubitul meu. Iar ultimul contact nu a fost protejat, de fapt niciunul nu e dar ar fi posibil dacă mi-a venit menstruația? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca afost ciudata, foarte putina cantitate, inchis la culoare etc. pot fi niste seme de intrebare, daca nu, nu esti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca aceasta ultima menstruatie s-a desfasurat in mod similar sau asemanator cu menstruatiile anterioare d.t.p.d. v. adica : numar de zile, cantitate de menstruatie eliminata, flux zilnic de sangerare, culoare, textura, miros, etc, etc, in acel caz se poate considera ca sangerarea actuala a reprezentat GARANTIA FERMA ca in proportie de peste 99% NU a fost fecundat ovulul deci NU s-a format sarcina si din acest motiv din uter a fost eliminat prin procesul menstrual ENDOMETRUL devenit INUTIL din moment ce acesta nu-si mai putea indeplinii rolul desemnat de a ingloba si dezvolta sarcina. Starea de rau, de ameteala, de greata, etc, de obicei poate fi urmarea pierderii unei cantitati de sange putin mai mari in timplul sangerarii menstruale. Multa sanatate!

| Behappy11 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Faza e că am avut menstruația si apoi au urmat starile astea, nu știu la ce sa mă gândesc.

| Emilian65 a răspuns:

Da,este posibil sa ramai gravida.

| alina2k18 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu estiwinking