| Cristinaxyy a întrebat:

Acum 6 zile (duminica) am avut primul contact sexual protejat (cu durex extra safe,am auzit ca sunt bune pentru ca au dublu strat) si marti am avut ora de sport am făcut câteva abdomene si de atunci ma doare sub burta, e febra musculara? Sau e de la dezvirginare
mentionez ca prezervativul nu a fost spart,deci nu pot sa raman insarcinata, nu? Va rog sa imi răspundeți, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De la dezvirginare te poate durea pasarica, nu burta~!
Durerea este clar de la abdomene.
Cat despre ramas insarcinata, nu se poate, atata vreme cat ai folosi prezervativ ca protectie.
Inca ceva, cand ramai insarcinata nu te doare burta!

| Cristinaxyy explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult, m-ați liniștit!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea de care amintesti, poate fi provocata de febra musculara care a rezultat in urma ambelor activitati. De asemenea trebuie sa afli, sa stii si sa intelegi, ca dupa trecerea adoar 6 zile de la data sexului, este absolut IMPOSIBIL sa apara chiar si cea mai infima ''simptoma de sarcina''. In cazul in care se produce fecundarea ovulului, transformarea sa intr-o sarcina IMPLANTATA in interiorul endometrului, se produce numai/doar dupa trecerea a circa 8-11 zile de la ovulatie, deci uneori chiar si dupa trecerea a 11-14 zile DUPA data sexului intretinut. Daca prezervativul ramane intreg/intact pana dupa terminarea actului sexual, in acel caz este 100% IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina. Multa sanatate!

| Cristinaxyy explică (pentru corbulalbrosu):

Vă mulțumesc mult!

| DauViata a răspuns:

In cazul in care ești însărcinată eu te sfătuiesc să păstrezi copilul.

Avortul este o capcana care te face sa crezi ca scapi de o problema, când de fapt fugi de o binecuvântare iar asta te va afecta toată viața.
Avortul a fost inventat de oameni fără scrupule, care nu au nicio remușcare daca ucid un copilaș - acesta are suflet din momentul conceperii.

Să ne auzim cu bine!

| Gabrielamaria2000 a răspuns:

De la abdomene, nu îți dă griji!?