| D0zzz a întrebat:

TPU! Acum cateva zile eram la scoala si stateam la geam. In fata mea era un coleg de al meu si un prieten de al lui care e din clasa alaturata. Acel baiat s-a intors, s-a uitat la mine si dupa i-a spus ceva colegului meu. Colegul meu m-a strigat si mi-a zis ca baiatul acela ma place. Mi se pare destul de dragut, dar intai as vrea sa vad si ce personalitate are. Eu sunt mai timida de fel si nu as avea curajul sa ma bag in vorba cu el, mai ales daca el sta cu niste colegi de ai mei. Si nu stiu ce sa fac, as vrea sa il cunosc sa vad cam cum se comporta, dar nu imi e felul sa fac eu primul pas. Ce sfat imi dati? [ va rog fiti >sinceri--- dau funda ]

Răspuns Câştigător
| Cosmina_6225 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii afli id-ul si sa va cunoasteti sau, sa vorbesti cu cativa colegi de ai tai care il cunosc pe baiatul care te place si sa mergeti in parc, la un suc.etc si sa-l cheme si pe el ca sa poti sa te apropi mai mult de elwinking sau, chiar sa-ti iei "inima in dinti' si sa vorbesti cu el fata-n-fata.

multaaaaa baftaaawinkingkiss

7 răspunsuri:
| D0zzz explică:

Draga Pufics. nu toti oamenii sunt asa cum vrei tu sa fie, adica mai tupeisti, daca eu sunt mai timida cand vine vorba de relatii tu ce ai de discutat? Si nu, nu vine avalansa, dar sunt sigura ca si tu esti timida cand vine vorba de ceva, si atunci nu ai mai discuta. Daca nu iti convine intrebarea mea mai bine nu mai comentezi, te duci la o alta rublica si comentezi acolo. Eu astept sfaturi sincere, nu sa ma ia cineva cu "da cine te omoara daca faci xyz?".

| Pufics a răspuns:

Doamnee copila ce rezolvi daca esti asa rusinoasa si timida? Renunta la asta pentru ca sunt copilarii. Daca te duci tu si te bagi in seama cu el ce se intampla? vine avalansa peste tine? Este chiar ok, si din contra ar aprecia mai mult ca te`ai dus sa vb tu cu el. Serios daca ti-ar place sa-l cunosti du-te si vb TU cu el, nu vecina sau prietenele. Asa ai sa-ti dai si u seama ce vrea cu adev de la tine. Daca e doar atractie fizica sau chiar ar vrea sa aiba o relatie cu tine. Nu`ti mai rezolva problemele prin alte persoane pentru ca nu o sa te ajute de loc in viata. Cel mai bine e sa discuti cu el pentru ca numai tu iti vei da seama de ce iti doreste el.winking

| Pufics a răspuns:

Draguta eu ti-am rasp f sincer si ti-am dat un sfat. Daca tu nu il consideri treci pestehappy. Cu rusinea mori de foame. Cand o sa mai cresti o sa iti dai si tu seama singura si vei ajunge la vb mea, mai ales privind relatiilehappy, altfel o sa ai de suferit tu singura din asta.

| Monica_2388 a răspuns:

Daca te place, atunci o sa vina el la tine, va face el primul pas.Ai rabdare si o sa vezi ca asa va fi.Mult succes!:*

| hitman_5613 a răspuns:

Asa cum sa mai zis mai bine ii iei messu sau nr de telefon si discutati despre un subiect comun asa am facut eu cu o fata si acum ne intelegem bine: mult noroc

| Dbianca a răspuns:

Aaa haha laughing si mie mi s-a intamplat aceeasi chestie.pe mine m-au ajutat prietenle ele iau luat teleu id si.mau pus in vorb cu el.si acum ne intelegem destul de bine. pune o prietena sa te ajute cum a facut si el cu colegul tau smug mult noroc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar el, el te place doar fizic? Probabil ca si el ar vrea sa iti cunoasca comprtamentul, iar daca nu face el primul pas. au fost doar niste vorbe`n vant.

Eu zic sa il lasi pe el si sa actionezi in functie de el.