| Edyez a întrebat:

Bună TPU, acum două luni va întrebam cum sa invit o fata la banchet, nu am invitat-o dar s-a cam schimbat situația, m-a invitat ea pe mine, ceva wow pentru mine dar în această lună mi-am pus o întrebare la care as vrea sa mi răspundeți. Bun, acum începe practic tot, în aceste doua luni, eu m-am gandit ca daca mergi cu cineva sau singur tot aia e. Eu vreau sa ma distrez iar dacă merg cu această fată trebuie sa ma duc s-o iau de acasă, să stau 90% cu ea la banchet etc, întrebarea este: Voi ați merge cu ea sau nu? Se merita sa faci atatea lucruri și poate sa mai participi la mai stiu eu ce concursuri daca ai partener sau mai bine mergi singur fără stres si te distrezi?

Răspuns Câştigător
| viperra a răspuns:

Scurt si la obiect, fara alte chestiibig grinaca tii mai mult la fata decat la distractie, stai cu ea si mergi cu ea. Daca nu, distreaza-te fara ea.Nu uita, banchete/petreceri si alte chestii vor mai fii, dar ea(sau alta ca ea) va mai fi?

| Edyez explică (pentru viperra):

"m-am trezit la realitate" după ultima propoziție, ai dreptate, posibil să intrăm în licee diferite si sa nu ne mai vedem. Mulțumesc și celorlalți pentru raspuns.

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

In general, e infinit mai bine sa mergi la banchet cu o fata, decat singur. Singuri se duc doar ratatii care nu au reusit sa convinga o fata sa mearga cu ei. Ce intelegi tu prin "eu vreau sa merg singur ca sa ma distrez"? Din punctul meu de vedere distractie e doar atunci cand e o fata implicata in ecuatie, altfel e doar golaneala intre baieti, majoritatea frustrati (in secret) ca au venit singuri. Mi te si imaginez singur, stingher, cu vreun pahar de sampanie in mana ca sa-ti tina companie, rezemat de vreun stalp al salii respective, uitandu-te cu regret la fata asta cum danseaza (si eventual se saruta) cu altul, care a considerat ca merita sa mearga cu ea acolo. Sau poate nu iti mai place fata asta si de-aia nu vrei sa mergi cu ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Chiar si daca veti intra in licee diferite, merita o seara unica cu o fata care iti place.
Ce distractie vei avea daca mergi singur, iti vei musca degetele ca toti danseaza cu partnerele si tu stai si te uiti la ei, asa-i?
Ce alta distractie va mai fii in afara de dans la banchet?
Alcool ocirum nu s eva servii ca sunteti minori, deci, statul si uitatul la cuplurile care danseaza ori rad vesele.Asta vrei?

| grab a răspuns:

Incearca sa nu merge singur. poate iese ceva interesant! happy

| fantabau a răspuns:

Nu te poți distra daca nu e o fata implicata.Si pentru ca sa nu îți pierzi seara cautind o fata cu care sa flirtezi mai bine du-te cu ea la acel banchet. Poate nu vei sta ca un ratat sau singur dar eventual nu o sa fi mulțumit pe tine. Daca vei putea merge cu acea fata te vei concentra in a duce relație mai departe decat sa încerci sa agăți alta.

| sjsh a răspuns:

Daca e aleasa ta. O sa simti