| mariabianca342 a întrebat:

Buna TPU.Acum o luna jumate am facut sex neprotejat cu ejaculare in vagin.La inceputul lunii decembrie mi-a venit menstruatia insa mi-a curs foarte putin si avea o culoare putin diferita. Dupa terminarea menstruatiei am facut iar sex neprotejat, tot cu ejaculare in vagin.Acum o saptamana am facut un test de sarcina insa a iesit negativ.Ma ustura sanii si ma dor ovarele, dar nu mereu.Este posibil sa fiu insarcinata? Sa mai fac un test de sarcina? Multumesc mult.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA. Fiindca testul de sarcina se efectueaza dupa trecerea a minim 21 de zile de la data intretinerii sexului daca acesta a fost intretinut inainte de data OVULATIEI. Pe baza datelor prezentate nu se poate formula un raspuns sigur care sa fie catusi de cat corect. Sanatate!

| vocea a răspuns:

Daca faci sex neprotejat risti sa ramai gravida, este dubios faptul ca nu ai ramas pana acum, poate aveti unul din voi probleme.

| Randomuser2000 a răspuns:

Vedem in 9 luni