| HowlingWolf777 a întrebat:

acum o săptămână am făcut sex cu prietena mea dar am folosit prezervativ, am și scos-o afara înainte sa ejaculez si am avut grija mare, m-am spălat pe mâini cu apa și săpun, am urinat după ejaculare si m-am spălat, la fel, cu apa si săpun. Prietena mea are 16 ani iar eu 17 si trebuia sa ii vina ciclul când am făcut-o dar i-a venit acum 3 zile și a durat pana azi și mi-a zis ca i-a curs puțin sange in comparație cu cât ii curge de obicei, a zis ca niciodată nu i-a mai curs atat de puțin dar ea e si stresata. Grețuri nu a avut. Care ar fi șansele sa fie însărcinată si daca e, ce e de făcut? Nu vrem sa afle părinții ei in cazul in care a ramas. Va rog nu răspundeți aiurea deoarece suntem foarte speriați amândoi.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai afirmat urmatoarele in intrebarea ta :
1.) -- ''... acum o SAPTAMANA am făcut sex cu prietena mea dar am folosit prezervativ, am și scos-o afara înainte sa ejaculez'',
2.) -- ''... trebuia sa ii vina ciclul când am făcut-o, dar i-a venit acum 3 zile și a durat pana azi'',
-- In urma celei mai simple analize, REZULTA ca actul sexual a fost intretinut cu circa 4 zile INAINTE de ziua in care a pornit in mod efectiv sangerarea menstruala, adica in ULTIMA saptamana a ciclului menstrual, intr-o zi care face parte din asa numita PERIOADA DE INFERTILITATE ABSOLUTA, in care formarea sarcinii este IMPOSIBILA in proportie de 100% chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin de fiecare data la terminarea fiecarui act sexual.
-- Insasi procesul de pornire a menstruatiei si desfasurarea ei pe o perioada de 3 -4 zile se poate aprecia/considera ca reprezinta o sangerare autentica. Pornirea menstruatiei intareste explicatia prezentata, conform careia formarea sarcinii este IMPOSIBILA in urma unui act sexual care este intretinut in saptamana care se situeaza inainte de ziua de incepere a menstruatiei. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

N-are nimic. Din fericire sau din pacate nu o sa fiti parinti.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost inpreajma zilei cand trebuia sa-i vina menstruatia, nu este risc sa ramana gravida.

| andiceasu95 a răspuns:

Pai daca ai purtat prezervativ si nici n-ai ejaculat asta inseamna ca n-are cum.

| Larysa690 a răspuns:

Dacă ați făcut cu prezervativ nu prea sunt șanse să rămână dar cel mai bine ar fi ca prietena ta să facă un test de sarcină și aflati răspunsul.

| HowlingWolf777 explică (pentru Larysa690):

E normal sa aibă ciclu doar 3 zile și sa ii curgă doar atât sânge?