| crazy_5962 a întrebat:

Buna TPU...acum un an am avut o relatie cu un baiat ne-am despartit dar eu am suferit mult dupa el si nu am mai putut avea nici o relatie.acum sunt cu un baiat foarte frumos, care arata foarte bine, este un baiat dorit de multe fete si cautat (daca pot spune asa)el s-a indragostit de mine si imi vorbeste foarte frumos(nu ca celalalt)este atent cu mine.inainte sa fim impreuna imi doream enorm sa fiu cu el si sa il iubesc sa ma iubeasca. dar acum cand suntem impreuna parca nu mai este acelasi lucru am senzatia ca trebuie sa ma despart de el (acest lucru il simt datorita fostului)vreau si eu un sfat ca sa am o relatie cu acest baiat pentru ca nu pot sa-l las. sfatuitima ce as putea sa fac pentru a avea din nou incredere in mine.va multumesc tuturor... funda

Răspuns Câştigător
| greenish a răspuns:

Eu una consider ca ar trebui sa lasi trecutul la o parte si sa iti continui viata. Nu se merita sa dai cu piciorul unui baiat bun din cauza fostului. Refa`ti viata alaturi de altcineva.cineva care te va iubi. Nu te agata de trecut, daca nu mai are sens.

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Povesteste-i toate astea actualului,toate fricile si problemele tale.
Daca te intelege, ai dat de baiatul care chiar te merita.

Fostul lasa-l in trecut, unde ii este locul.Gandeste-te numai cat te-a facut sa suferi.Meriti sa fii fericita!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Numai trebuia sa te bagi intr-o relatie din moment ce tu nu ai putut trece peste fosta relatie.Iti bati joc de sentimentele lui...

| InvisibleGirl a răspuns:

Buna!
Un prim sfat este sa nu mai traiesti in trecut.The past is gone!
Sa sti ca nu conteaza cat de frumos este un tip si cat de dorit este de celalalte fete.Important este ca tu sa-l vrei! Trebuie sa constientizezi faptul ca nu vei putea tine niciodata la acest baiat daca tu te gandesti la fostul tau iubit. Poate mai ai nevoie de timp sa il uiti daca ai tinut la el atat de mult. Poate nu esti pregatita pentru o relatie.Ar trebui sa vorbesti cu prietenul tau actual.Sa-i spui ce simti.Ca ai nevoie de timp.Sunt de parere ca asa ar fi cel mai bine sa faci.Nu mai pretinde ca esti fericita, pentru ca nu esti.Si stiu senzatia.Am trecut si eu prin ceva asemanator.Dar acum sunt cu un alt baiat, pe care il iubesc si nu as putea niciodata sa ma mai gandesc la trecut.Nu as vrea sa schimb nimic din ce este acum.Asta pentru ca am reusit sa trec peste.Si acum mi se pare chiar funny ca am suferit atat dupa un baiat care nici nu merita happy.
Sper ca te ajuta sfaturile mele in luarea celei mai bune decizii happy
Take care!

| alinoovsky a răspuns:

Buna! Pai este clar ca ai ramas in gand cu "fostul".Poate ca acest actual iubit al tau este frumos si dragut si se poarta cum ar trebui cu o fata,dar daca tu simti ca nu mai vrei sa fi cu el,n-ai de ce sa te chinui. Explica-i actualului tau iubit ca ai trecut printr-o perioada mai grea si ca tu crezi ca relatia voastra nu prea are sens,spune-i ca nu este vina lui, dar simti ca ai nevoie de o perioada in care sa fi singura, si sa te gandesti bine la tot ce ti s-a intamplat. Sper ca te-am ajutat!