| Varza123 a întrebat:

acum vreo luna am facut sex cu prietena mea, am folosit prezervativ iar dupa, am ejaculat si m-am sters si am urinat. Apoi am introdus-o pentru cateva secunde fara ca sa vad cum e (amandoi virgini fiind, am vrut sa incercam) iar acum prietena mea imi spune ca ii intarzie ciclul, ea avand regulat (amandoi avem 16 ani) care e riscul ca ea sa fi ramas insarcinata? Si cum putem rezolva? Amandoi suntem foarte speriati... niciunul din noi nu avea nicio idee ca exista riscuri din cauza asta. E vreo posibilitate, in caz ca a ramas sa rezolvam fara sa afle parintii? Multumesc...

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Revino sa ne spui daca era in perioada fertila sau nu!
Pentru ca, probabilitatea sa ramana gravida este mare, doar daca era la ovulatie.
Faptul ca ai bagat-o din nou fara prezrevativ, dupa o ejacularea anterioara, cand ramane si sperma pe teava, mareste riscul de sarcina, doar daca fata era in perioada fertila.
Vrei mai multe partide de sex, cumpara mai multe prezervative, ca nu costa mare lucru.
Acum, ai spus ca ai urinat dupa sex si te-ai sters... ma rog, ai curatat teava, dar nu te-ai spalat si riscul tot exista.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea la care te referi in prezenta intrebare, se putea intampla NUMAI/DOAR intr-un singur caz si anume, daca in acel moment iubita ta era intruna dintre zilele perioadei fertile a ciclului menstrual actual. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Dacă era în perioada este posibil sa fi rămas gravidă.

| SkyPilot a răspuns:

Foarte putin probabil sa fi ramas. In loc de sters, ar fi trebuit sa te speli. Ar fi bine sa iti iei obiceiul ca la dentist: te speli inainte si dupa, dar nu numai pe maini. Si urinezi dupa act. Ajuta si la reducerea riscului de graviditate, si la riscul de BTS. Daca voi credeti ca e un risc, luati pastila de a doua zi. Unele din ele functioneaza si la 5 zile dupa. Gasesti informatie pe net. Doar ca aia ii face praf ciclul pe cateva luni.
Daca nimeriti in acel sub 1%, mai pune o intrebare aici.

| MariaSol a răspuns:

Nu a ramas insarcinata. La 16 ani nu are cum sa aiba ciclu regulat. Rabdare, o sa vina happy

| Varza123 explică (pentru MariaSol):

Multumesc, sunt foarte speriat... sper din tot sufletul sa nu fi ramas...

| Varza123 explică (pentru MariaSol):

Multumesc! happy

| Varza123 explică:

Nu mi-a spus sa fi avut alte simptome... dar a zis ca de ceva timp avea regulat. E posibil sa fie si din cauza stresului? Pentru ca era putin stresata in prima zi de scoala din cate am inteles...