| KidutzuLuvv a întrebat:

Buna TPU
Acum vreo saptamana am avut un prieten:X la care tineam foarte mult
El inainte sa fie cu mine a stat cu pr mea ce`a mai bunachatterbox, si de cand eram eu cu el ea era cam geloasa... ea mereu imi zicea "te sfatuiesc sa iti faci altu de rezerva ca sigur asta care`l ai acum te va insela. daca asa a facut c toate dc nu ar face`o si cu tine?" straight face
Eu tot incerca`m sa nu o askult.
Pe urma ea s`a imprietenit cu un baiat si a planuit sa ma faca sa fiu si cu ala...
La inceput cu greu a mers dar pe urma m`a convinsstraight face
Nu stiu ce a fost in capu` meu atuncisad
Imi era frica sa nu-l pierd pe cel care fusesea ea cu el...
Prietena mea imi tot zicea"o sa-l pierzi sunt sigura ca o sa te lase pentru alta"
Eu stateam cu respetivu doar de dragu ei happy nici nu prea vb`eam cu elstraight face
Si ce s-a intamplat mai departe?sad
Pai sa vedeti ce cosmar mi-a inceputsigh
Ralu[pr mea] i`a ziss lu respectivu [cel la care tineam si nuvruia sa-l pierd], ca eu am pe altu si`l tin de fraierstraight face
Ea intra pe id meu... facea conversatii la vrajeala de pe id meu pe id ei [sa le dea la prietenii mei(amici) ]
Acu`m a spus la toti prietenii mei ca sunt o... straight face si le-a si demonstrat de cechatterbox
Acum doar 2 prieteni mai am pentru ca acei prieteni nu` au crezuto + de asta un amic de`al ei [care ma placea inainte] si-a pus in cap sa ma faca de rasstraight face impreuna cu ralustraight face

Cu prietenu care v-am zis tinea`m la el nu am mai avut curajul sa vorbesc de atunci pentru ca din cate am inteles o credea pe ralu happy

Eu nu stiu ce sa mai facsad visez noaptea frumos de el. si dimineata cand realizez ca a fost un vis imi vine sa plangsad

Va rog ajutati`ma cu niste sfaturi... Ce sa fac? il vreau inapoi... vreau sa ma creada pe mine. nu pe ralusigh
Ps: si prietenu` care mi`l bagase ea pe gat a plecat odata ce ralu i`a zis lui X[pr care tin la el] ca`l insel happy
Deci totu a fost un plan de`al ei oh go on
Ce ar trebui sa fac?sad Nu mai suport singuratateastraight face

Răspuns Câştigător
| SnitiCuTrademark a răspuns:

Auziti, astia de pe-aici cu 'niciodata sa nu fiti cu fostul prietenei voastre'? Nu credeti ca alea nu se mai numesc prietene din momentul in care aleg sa-ti sitruga viata din cauza unui baiat!? Nu vi se pare putin exagerat?
Acum, revenind la problema ta. Fata asta, Ralu, ti-a facut un bine prin acest rau: ti-a aratat cine iti sunt adevaratii prieteni - cei doi care nu au crezut-o. Astfel, a facut o sortare pe care ar fi trebuit sa o faci tu, si ti-ar fi fost greu, acum stii.
Daca nu mai suporti singuratatea asculta muzica, iesi pe-afara, stai cu prietenii tai [aia 2. ] si fa-ti alti prieteni noi. Ai grija sa nu mai dai de alta fata ca Ralu. Sunt sigura ca X isi va da seama ca Ralu a mintit, odata cu toti ceilalti prieteni ai tai.
Nu te lasa invinsa de asemenea porcarii. happy Fii tare. Nu-ti lasa simtul umorului sa moara. Stiu prin ce treci. >big grin

4 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

De fapt u ai inceput totul...chiar o inteleg daca ii erai prietena cu adevarat nu te combinai cu fostul ei prieten si cred ca ea inca avea sentimente pentru el.

| bia0000 a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa fii cu fostul prietenei talehappyasta asa ca sugestie pentru ca v-a considera ca ai tradat-o )indiferent de cauzele despartirii lor)
acum ai vazut si cine sunt prietenii tai adevarati
iesi din casa aranjeaza-te si du-te la cel la care tii spune-i cum sta treaba si daca nu te crede ii zici:"esti un prost,nu ai decat sa o crezi pe ea, pentru ca este clar ca pe mine nu ma meriti!"
si "dragutei" de ralu platestei cu aceeasi monedawinkingsa guste putin din propriul ei veninwinkingintra pe id ei si fa ce vrei(stiu ca o sa zici ca razbunarea e arma prostului, dar cateodata poate fi atat de dulce!)
si altadata nu te mai lua dupa prietene! fa ce ti zc inima si nu te lasa manipulata!
succes!

| Sinus a răspuns:

E cam lunga povestea!

| anonim9985 a răspuns:

Parerea mea este: cred ca ralu mai tine la fostul ei pr X cu care ai fost u si de asta vorbise cu alt baiat.a vrut doar sa te desparta pe el.pentru ca se gandea "bah ea este cea mai buna pr a mea, cum sa stea cu fostul meu pr" si atunci s-a gandit sa va desparta.

Si stai linistita ca o sa iti gasesti altu nu intra in disperare.
Si las'o pe "ralu" fa-ti alti prieteni noi. De la o alta scoala sau nu stiu de alt undeva.si cei care te vorbesc lasa-i sa vorbeasca.Si pe mine mau vorbit multi dar nu i-am bagat in seama si au tacut ei singuri.Le ziceam "credeti ce vreti ca oricum nu ma intereseaza (cu zambetul pe buze)".
Acum tu decizi. Succes