| Lola_5868 a întrebat:

Ajutati-ma:Imi place de un coleg.Ma intelegeam foarte bine cu el eram ca fratii, vorbeam tot timpul pe mess, la scoala stateam impreuna in pauze si ne distram impreuna.De o saptamana si un pic nici nu ma mai baga in seama.Sta doar o pauza cu mine, poate nici atat daca sta 2 minute pe zi, iar pe mess se pune tot timpul pe invisible(am program de deterctor-invisible)se da la toate fetele din clasa...nu stiu ce sa cred.Nu stiu daca se leagathinking, dar o colega a aflat ca lui ii placea de mine si ca poate vrea sa fie cu mine(nu stiu ce sa zic daca e adevarat, eu nu vroiam sa fiu cu el atunci dar nu am zis asta colegei mele, am zis,, nu stiu ce o sa fac"). Ziua urmatoare la scoala fata aceea a zis:"Da-i o sansa!"(ea urlase), iar eu am zis ca nu stiu, dar ma incet, sa nu auda nimeni.Cand a spus colega sa-i dau o sansa baiatul acela s-a uitat spre noi si m-a privit in ochi.Il plac.Nu stiu ce a patit.De ce sa poarta asa? Ce sa fac?crying

2 răspunsuri:
| SecretLover10 a răspuns:

Poate nu e pregatit, inca nu stie cum e cu dragostea, poate crede ca trebuie sa se poarte la fel cu celelate fete, nu stie ca trebuie sa te faca sa te simti speciala, eu zic sa il iei intr-un colt mai retras si sa il intrebi :''sunt dispusa sa iti dau o sansa.o vrei?'' si daca spune ca nu il intereseaza lasa-l in pace si uital daca accepta spune-i ca va trebui sa isi schimbe comportamentul si sa te faca speciala doar pe tine. Succes. funda?

| TitiDrLove a răspuns:

Poate ca te-a placut atat de mult incat acum ii e frica sa mai tina la tine. poate ca l-ai tratat cu indiferenta si ar fi suferit pentru asta. poate ca nu ai procedat corect! cred ca ar trebui sa ai o discutie fata in fata cu el si sa ii spui tot ce simti. Pot sa jur ca o sa fie fericit sa auda asta din moment ce el isi facea iluzii sa fie cu tine tongue