| lacramioara119 a întrebat:

Buna TPU am 11 ani si sunt indragostita de un baiat de 13 ani.cum il pot face sa fie cu mine? va rog ajutati-ma!

16 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Simplu, iei o sticlă de benzină ți-o torni în cap, te duci la el și îți dai foc!

| Felys a răspuns:

Panarama de mica vei ajunge, pai tu esti de indragosteala la 11 ani, stai naibii potolita si pune mana pe carte ca o sa ajungi sa te intinda toti

| gingergirl1 a răspuns:

Bai,prietena mea cea mai buna are 11 ani! Da repet are 11 ani! Dar mi se pare destul de matura si e destul de.dezvoltata pentru varsta ei, si ne intelegem foarte bine! Si este o diferenta de varsta, 2 ani jum-3 cam asa! Si are un iubit! Dar fata isi vede de cartea ei, e prima pe clasa, sau printre primele, deci v-am dat exemplu de o tipa de 11 ani care are prieten deci se poate!laughing
Fato, cel mai bine e sa te faci placuta la inceput, imprieteneste-te cu el si pe urma ii spui tot ce simti, bafta! :*

| lacramioara119 explică (pentru gingergirl1):

Mersi chiar tu mi-ai dat un sfat bun. oricum toti m-au facut sa plang.am 10 pe linie sunt buna la toate materiile. deci care e problema? nu-i nici una!

| varcolaccc a răspuns:

Ii spui ce simti happy. Acum iti zic ceva: Esti prea mica pentru un iubit, traiesteti copilaria ca ai timp de iubiti toata viatawinking

| khwewljewew a răspuns:

Lasa "indragosteala" si du-te la scoala.

| trance04 a răspuns:

Apelezi la mama Omida poate ai cununiile legate laughing)), pfffffff la indragosteala ca ajungi sa dai bani ca sa iei bac-ul

| sunrises a răspuns:

Nu esti la varsta la care sa poti controla o relatie. Tot ce este mai rau ti se poate intampla… Traieste-ti mai bine copilaria!
Câţi băieţi crezi că se gândesc serios la vârsta de 13 ani la ceva serios? Crezi că el chiar şi-a propus să te crească pe lângă el încă vreo zece ani de acum înainte?

| sunrises a răspuns:

Nu te lasa sa aluneci pe o panta pe care nu o poti controla, pentru ca la varsta aceasta esti de vulnearbila incat, mai pe romaneste, NU POTI CONTROLA NIMIC. La tine insati ma refer...

| sunrises a răspuns:

O singură şansă există de a feri persoana vulnerabilă (femeia) de a fi folosită "temporar" pentru ceea ce are de oferit fizic, pentru a fi abandonată ulterior ca un obiect de "redusă folosinţă" intimă.

Iar acea şansă este IUBIREA – Iubirea de sine: ca ea să se iubească pe sine mai mult decât ar fi posibil să iubească un bărbat. Dacă nu o va face, soarta "obiectului de unică sau redusă folosinţă" o aşteaptă!

Dacă ea nu va avea milă de FERICIREA, de VIITORUL ei, de viitoarea ei FAMILIE, NIMENI altcineva nu o va face! Cu atât mai puţin cel care îi cere ca ea să renunţe la cel mai mare "atu" al ei, pentru ca el să-şi descarce nevoile fiziologice pe acel "atu".

Acel "atu", cel de care va depinde în cea mai mare parte viitorul familiei ei este:
ONOAREA ei, DEMNITATEA ei – adică "exclusivitatea intimă" de care soţul ei va avea ontologică nevoie, fiinţială pentru identitatea lui sufletul iubitei sale...

| JasminNoir a răspuns:

Spune-i ca-ti place scoala.

| nokautone a răspuns:

Zi ca vrei sa intretineti o relatie sexuala si sa vezi ce rapid te faci cu un iubitwinking
FUNDA?

| Skumpic_Bobokel_1998 a răspuns:

Nu o mai judecati! Voi la 11 ani nu simteati fluturi in stomac? Ehh, asa simte si ea. Pai. daca iti place de el, vorbeste cu el, gaseste interese comune, incearca sa te imprietenesti cu prietenii lui, cine stie. Poate unul dintre ei o sa-ti daca lipeala cu el.
Bafta :* Funda?

| costelpopa94 a răspuns:

Presupun ca deja ti-ai luat si brosuri cu rochii de mireasalaughing

| Loredana122 a răspuns:

Ia-ti gandu' sad, nu vreau sa te dezamagesc dar... 1. Un baiat de 13 nu va fi cu o fata de 11, pentru el esti prea mica si iar fi rusine cu tine (stiu e nedrept dar asa is baieti ). 2. Daca esti disperata dupa el e si mai rau laughing, fii indiferenta, si macar incearca sa fiti prieteni prima data nu mergi la el : " Vrei sa fii cu mine?" laughing 3. nu esti mica, esti tanara happy poate suna mai bine, crede-ma, nu te mai stresa cu baietii laughing nu zic sa te joci in nisip dar nici sa fii aprinsa de unu laughing, mai bine fa-ti cati mai multi prieteni (Doar prieteni big grin ) baieti si cand vei fii mare o sa ii ai mai usorwinking

| RoXynuta a răspuns:

Draga mea, eu zic sa mai astepti cativa ani pana mai cresti, iar apoi poti avea iubiti.Acum esti prea micuta, iar baietii de 13 ani se uita la fetele mai mari decat el.