| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am 13 ani, iar de doua saptamani un baiat de 14 ani imi tot spune ca ma place. Faza e ca de obicei isi face relatii care nu tin mai mult de 3/4 saptamani.M-a intrebat daca vreau sa fim impreuna iar eu i-am zis ca ma mai gandesc.Eu il plac de cateva luni dar mi-e frica sa zic da pentru ca stiu ca ne vom desparti foarte repede.Ce as putea face?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu esti ca-n povestea prostului: incepi sa plangi inainte sa se fii intamplat ceva, asa preventiv, fara logica.

De ce nu ai accepta intai, ca sa vezi ce se intampla, mai ales ca si tu-l placi si cine stie, poate cu tine va dura toata vara...

| ywar a răspuns:

Relatii? 3-4 saptamani?
Sa fim seriosi. Hai invata la matematica triunghiuri asemenea.

| Hellboy96 a răspuns:

Exista alte lucruri mai importante la vârsta ta, nu te amesteca in chestii de genul pentru că nu merită, serios.

| MariaQuenn27 a răspuns:

Da! Spune DA! Așa vei știi cum e sa ai o relație.Fai pe plac (ca sa țină mai mult relația )

| CristinaBabu11321 a răspuns:

Relatiile la 13-14 ani sunt ca sa capeti experienta nu sa stai timp indelungat cu cineva. Daca il placi, accepta! Ce ai de pierdut?