| Fanicutul a întrebat:

Am 14 ani, iar astazi, dupa dus, am observat la baza capului penisului ca am o parte din piele "sarita". Parca as fi ciupit un pic cu o forfecura acolo: o mica taietura, as zice. Am incercat sa ma masturbez, dupa dus si am vazut ca ma ustura putin in zona aceea. De unde a aparut acea " ciupitura"? Ce este? Cum o pot trata?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai tot masturbarea ti-a crapat pielea acolo.
Evita macar 1 saptamana sa te masturbezi, ca sa treaca, ca altfel se crapa pielea mai mult si se poate infecta.
Nu uita sa te speli ZILNIC cu apa calduta si sapun, pe tot cucul, incusiv in faldurile lui, ca sa-l tii curat si fara risc de infectie.

7 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Mi se pare ca nu s-a decalotat complet. Cand e decalotat, trebuie sa se vada glandul, imediat sub gland o portiune cu piele fina, si de abia la cativa centimetri trunchiul cu piele normala. Iar daca cumva nu s-a decalotat complet, atunci ce vezi este o portiune recent dezvelita. Daca nu e asta, atunci este o mica leziune, neimportanta probabil.

| Fanicutul explică (pentru minrest):

Este (si il decalotez, de regula) decalotat complet. Cred ca este o leziune. Am folosit advantan astazi: dimineata si acum, pe seara. Ms!

| Capsunadulce a răspuns:

Pai daca ai întreținut un raport sexual în ultima vreme e posibil sa fi făcut o infecție, nu sunt experta dar părerea mea e că ar trebui să cauți pe internet toate posibilitățile, oricum ar putea fi doar o leziune minora

| Fanicutul explică (pentru Capsunadulce):

Capsunadulce, nu am intretinut raporturi sexuale: nu inca. happy

| Capsunadulce a răspuns (pentru Fanicutul):

Pai,succes ))

| RobertNicolae12345 a răspuns:

Nu stiu. eu m-am uitat la al meu si n-am nimic. Slava Domnului si lui Dumnezeu

| marcelinogolden a răspuns:

Team muscat eu aseara frate, scuzE...