| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si sunt inca virgin ma masturbez de vreo 3 ani. In momentul de fata sunt cam indragostit de vreo 4-5 fete si daca dispare asta vin altele si iar alea de la capat. Ce sa fac? Sunt un baiat rau adica am vicii si am tras si din tigara da asta nu-i problema am scapat de ele unii zic ca daca fuemzid e plac fetele da pe mine nu ma intereseaza asta. Ma intereseaza ca nimeni nu ma place. Am incercat si cu fete mai urate nici alea nu ma vor. Ce sa fac? Eu zic ca sunt putin dragut http://i904.photobucket.com/albums/ac241/adytzu12233/ddd .jpg e a mea poza jur tenul nu e modificat decat mam decupat ma rog asta nu conteaza. Am incercat de 1 an sa imi fac o iubita si am intrebat toate fetele aproape toate ca alea care imi plac (unele) nu le-am intrebat ca mii frica ca poate ma iau la bataie :)) si eu nu dau in fete si unele care imi plac le-am mai intrebat si au zis nu dar asta a fost cam acum 6 luni. Fetelor spuneti-mi sunt macar putin dragut?

Răspuns Câştigător
| Ionut a răspuns:

El cauta un raspuns clar, nu-l mai judecati oamenii lui Dumnezeu. Un singur lucru iti spun " Nu este inca timpul oportun ". Vor veni si fetele mult visate.
Tu nu esti indragostit de nicio fata la varsta ta, tot e din cauza atractivitatii sexuale si fizice, si in niciun caz sentimental.
Nu sunt de-acord cu masturbarea. Nu numai ca iti irosesti o substanta esentiala organismului (testosteronul) dar si diverse minerale si vitamine. Renunta la acest viciu.
Daca chiar vrei sa fi cu o fata, totul tine numai si numai de tine.
Te duci o intrebi daca DA bine daca NU iar bine, treci la urmatoarea.
Nu astepta sa-ti vina lucrurile gata facute, cum vine si vorba "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga in sac". Depinde numai de tine. Ele cu siguranta nu vor veni fiindca si ele la randul lor asteapta de la baieti.
La varsta de 14 ani trebuie sa ingrijesti de viitorul tau, nu de tigari si alte vicii.

Nu iti vreau raul, vreau doar sa te indrepti sa sa-ti vezi de drum ca un soldat care pleaca la razboi.

Succes! Incredere, Sanatate si putere Sa-ti dea Domnu!

8 răspunsuri:
| Hazzard a răspuns:

Inceteaza cu masturbarea, crede-ma ca nu e bine. Oricum la varsta ta ar trebui sa te preocupe cartea nu fetele.Trebuie sa astepti fata potrivita nu sa te combini cu toate ca nu rezolvi nimic.Bafta.

| foxyteo a răspuns:

Nu,nu esti deloc dragut!

| anonim_4396 explică (pentru foxyteo):

Nu numai asta era intrebarea daca nu poti raspunde la o 90% dine a mai bine taci. Apropo nici tu nu esti draguta la palaria aia de baba. Ai 93 de ani?

| foxyteo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,n-am 93 de ani ca mata!

| SinKode a răspuns:

Nu,nu esti deloc dragut...ai fata de derapaj necontrolat... fara suparare

| Doru3 a răspuns:

Tu cred ca ai cateva problema destul de mari:
1. te masturbezi de 3 ani, adica de la 11 ani, cred ca in fiecare zi, nu ai specificat, gandeste-te ca nu rezolvi nimic. Incerca sa te cam opresti.
2. Ai spus ca esti indragostit de 4-5 fete. Poate ti se par simpatice 4-5 fete, dar sa fii indragostit nu cred ca e cazul. E patetic sa spui asa ceva, poti fii indragostit doar de o persoana, pe care o iubesti cu adevarat.
3. Ai zis ca esti un baiat rau, ca ai vicii. Ai 14 ani, sunt altii care fumeaza de la o varsta mult mai mica, pentru ca e anturajul, dar depinde la ce te referi cand zici de vicii, poate si masturbarea e un viciu.
4. Ca sa atragi atentia unei fete, nu trebuie sa fi neaparat un Fat-Frumos, trebuie sa stii si cum sa vorbesti si cum sa te comporti in prezenta ei si in grup. Daca esti genul care sa iasa mereu in evindenta, si ar face orice pentru asta, chiar si cu cele mai stupide chestii, cred ca e normal sa nu atragi atentia multor fete.

| DragosGL a răspuns:

Pune si tu o poza originala mai intai, lasa masturbatul si adopta si tu un limbaj mai special cu fetele pe care le placi.

| XCrfFlorin a răspuns:

Ca nu va mai certati in ***.
Fumatul afecteaza plamanii, cum stii. Ii innegreste si ii afecteaza in timp. Stiu un pusti care a fumat de mic si a ramas mic de statura pana in ziua de azi. Daca te ajuta sa te integrezi, o vei face oricum.
Nu iti voi spune ca masturbarea este un lucru rau. Continua si fa-o, daca te relaxeaza. Facand-o prea des te-ar desensibiliza temporar, si ar strica farmecul, totusi.
Pe de alta parte Ian Kerner, doctor in sexologie, spunea ca o masturbare foarte frecventa afecteaza perceptia ta asupra sensibilitatii, creeand o legatura tare intre creier si penisul tau, numita in terminologia lor P.E.(Premature Ejaculation disorder)
Daca ai merge la un psiholog, sfatul lui ar fi: Fii tu insuti.