| Ccristinaa a întrebat:

Buna TPU.
Am 14 ani si sunt indragostita de un baiat de 22 de ani care l'am cunoscut acum 2 ani intr'un joc online. In acesti doi ani eram foarte apropiati. Vorbeam pe skype non stop, ma alinta tot timpul, insa cand ii spuneam ca il iubesc imi zicea ca sunt prea mica pentru el. Sunt foarte indragostita de el. El mai demult avea o relatie cu o fata pe care nu o intalnise niciodata, el avea 15 ani pe'atunci. Fata aceasta a reaparut in viata lui acum 9 luni si mi-a facut cunostinta cu ea, ei au inceput sa fie iar impreuna dar de data asta el s-a dus la ea o saptamana dupa care s-a dus inapoi in Germania la munca. O iubeste enorm si sunt foarte geloasa. Noi avem un grup de prieteni online. Cu totii ne jucam impreuna. Eu si el faceam parte din acest grup, grup in care a intrat si ea. Toti le spun ca sunt cuplul perfect si chiar pare asa.ea il iubeste el o iubeste.el s-a dus la ea..au dormit pana si in acelasi pat. sad sunt foarte geloasa. Ce sa fac sa ii despart? Va rog ajutati

Răspuns Câştigător
| Andrada0025 a răspuns:

Nu fa greseala asta niciodata! Nu-i voie sa desparti doi oameni care se iubesc! Nici tie nu ti-ar placea sa vina alta sa te desparta de iubit! Pune-te in locul ei! Nu fii asa, o sa ai parte de ceva mult mai bun in viitor!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E prea mare de talia ta, nu te mai orienta la el

| sofisis a răspuns:

Auzi la tine, au dormit pana si in acelasi pat. Normal ca au dormit in acelasi pat. Asa e normal pentru un cuplu de ADULTI.
TU esti inca un copil. Esti amorezata de baiatul asta si ai impresia ca esti geloasa. El nu poate simti pentru tine decat iubire frateasca, pentru ca daca te-ar iubi in alt fel, ar fi un pedofil si ar risca puscaria pentru corupere de minori.Esti prea mica pentru a intelege lucrurile asa cum sunt.
Mai bine uita de el si vezi-ti de scoala.
Si mai lasa si jocurile ca nici astea nu duc la nimic bun. Vezi cazul tau.

| Dariusuu a răspuns:

Nu te simţi în + în toată povestea asta?

Acum pe bune, chiar crezi că o să o lase pe iubita lui pentru tine?

Gândeşte-te mai bine...

| ElenaSA a răspuns:

Da, ei au relatie destul de stransa. Este greu si incorect sa-i desparti. Gandeste-te ca nu mai este iubitul tau si cauta un prieten potrivit pentru a nu suferi.

| gingergirl1 a răspuns:

Gandeste-te fato! Are 22, tu 14! straight face
Teoretic plac un baiat care are 18 ani (eu am 15) si totusi mie mi se pare cam mare pentru mine da'păi 8 ANI care sunt difrenta dintre tine si tipul respectiv
P.s : lasa copilariile, nu cred ca ai cum sa ii desparti atata timp cat ei se iubesc, eu una mi-as vedea de viata mea...straight face

| Alicezzz a răspuns:

Draga mea.Esti un copil, mai tr sa treaca timp sa intelegi cum sta treaba. Pana atunci lasa l sa isi vada de viata lui., este normal sa mearga la ea si sa doarma cu ea si nu numai mai ales daca sunt un cuplu, normal ca implica si sex ca doar nu joaca carti sub plapuma noaptea cu ea. Asa ca lasa-i in fericirea lor si uita de el, ca sa nu ajungi sa faci din gelozie... ura si din ura suferinta! Ajutorul sta in tine, iti cauti un iubit apropiat de varsta ta si iti vezi de adolescenta! Bafta happy

| stark47 a răspuns:

Baga-ti hack pe mmorpg si rupele fasu.
deci chiar nu mai am ce sa zic la asa ceva.
insa ca sa o pun pe limba ta...
bai, iubesti o persoana cand o cunosti cand o atingi cand traiesti putin cu ea nu cand o vezi doar pe un monitor, pricepi tu?! tu inca esti MUUUUUULT prea tanara ca sa pricepi cu adevarat intelesu cuvintelor astea.le-ai auzit si tu si gata le folosesti acum, dar te mai intreb ceva?! de cate ori ai mai spus asta?! ca iubesti pe cineva?!
si acum presupun ca nici nu ii mai bagi in seama...intelegi unde bat?!
stai cuminte in scaunu tau de acolo din fata monitorului si nu te baga in faze care nu le intelegi.

| 4343gddhkied a răspuns:

Eu zic sa nu consideri ca diferenta de varsta e o problema. Dar daca ei se iubesc nu ar fi normal sa te bagi tu, nu vreau sa sune rautacios, dar daca ai fi in locul ei sau intr-o alta situatie asemanatoare si tu sa fii iubita unuia si o amica sa se bage asa, ti-ar conveni?

| Alisse a răspuns:

Daca doi oameni sunt fericiti impreuna nu te mai baga si tu. Daca chiar se iubesc nu ai cum sa ii desparti oricum.

| KALASHER a răspuns:

Nu mai am cuvinte...cred că mulți oameni se râd pe baza prostiei tale!

| CosminCornel a răspuns:

Fugi de acasa cu el. Este singura solutie. Asa a facut si vecina mea si acum traiesc bine mersi intr-un apartament din Ferentari fara apa calda si gaze. Nu uita sa ii dai ce vrea.