| Deiia07 a întrebat:

Am 16 ani si cred ca am o mare problema.sarcinasad. am nevoie sa vorbesc cu cineva. sad. efectiv sunt disperata...multumescsad

12 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Cauta un partener de sex, o sa iti fie mai binelove struck

| VacutzaRoscata a răspuns:

Daca te-a mancat undeva de acum, si nici n-ai stiut sa te protejezi asa meriti straight face

| giuly a răspuns:

Ce zici de ginecolog? Sau de mama?

ştiu că e ceea ce vroiai să auzi...

| l1t7leb0y19 a răspuns:

Buna Andreea! Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva, id-ul meu e star_child2011. Am mai cunoscut fete cu aceeasi problema, si cumva.am reusit sa duc la capat pentru a rezolva cu succes acea problema de care din pacate se pare ca dispui si tu! Astept sa ma adaugi in lista oricand doresti si sa iti pot fi alaturi >big grin

| Alina0491 a răspuns:

Daca nu esti sigura cumpara`ti un test de sarcina. Daca cumva iese pozitiv cel mai bine e sa mergi la un ginecolog. Noi nu prea avem cum sa te ajutam.Fa testul si pe urma du-te la ginecolog... Sper sa nu fie o sarcina. Pe viitor, ai gija de tine :*

| iloveunicorns a răspuns:

A le dreacu curve, faceţi cu cine apucaţi...Şi după veniti ca proastele pe TPU să ne puneţi pe noi să vă facem o cale.du-te dq si fă avort.

| Alina0491 a răspuns (pentru iloveunicorns):

Nu vobii asa. Cu totii am gresit cel putin o data in viata. A pus o simpla intrebare daca nu aveai un cuvant bun pentru ea nu trebuia sa raspunzi. Nimeni nu se naste invatat si poate nu are cu cine vorbi. Nu e bine sa fim rai. Suntem aici sa ajutam nu sa ne reprosama numite lucruri sau sa ne jignim.

| Tso a răspuns:

Am gasit o intrebare mai veche de-a ta, in care spuneai ca ai facut-o protejat. Deci, teoretic, daca v-ati protejat corect, nu ar trebui sa fii speriata, pentru ca nu ai cum sa ramai insarcinata.

| Deiia07 explică:

Faza e ca nu sunt sigura. Pentru ca am doar 16 ani si nu stiu prea multe de aia vreau sa vorbesc cu cineva...

| alexaalexandraa a răspuns:

Mai fetelor, nu stiu ce sa zic. Alta fata la 15 ani mai punea o intrebare de genul. Parerea mea este ca la varsta voastra alte lururi ar trebui sa va intereseze, sunteti copii. Sincer, la 16 ani sa ai un copil, tu fiind tot copil. Eu am 20 si nici prin gand nu-mi trece. Nu stiu cum te-as putea ajuta, sincer. Imi pare rau sa zic asta, dar trebuia sa te gandesti dinainte.

| andtim a răspuns:

O chestie ar fi sa iei pilule contraceptive ca sa faci un dezechilibru hormonal si sa faci un fel de avort, doar ca nu e prea indicat pentru ca se pot intampla multe chestii neplacute(hemoragie, chiar moarte!) cel mai bine du-te la un medic ginecolog cu cineva mai mare(o ruda eventual) care sa-ti faca toate consultatiile si procedurile pe numele ei, nu pe numele tau, ca sa nu apara la antecedentele medicale! a...si foloseste si tu prezervativul sau pilulele alea contraceptive! daca tot ai chef de prostioare macar fa-le cu cap!

| marysol10 a răspuns:

Pai incepe sa te descarci, zi ce te framanta ce intrebari ai...banuiesc ca ai tai nu stiu si asta este foarte rau, baiatul cu pricina stie?