| BiancaManolache a întrebat:

Am 16 ani si de 3 ani imi vine ciclu si de cateva luni imi vine tot regulat. Luni a fost a 6a zi de menstruatie si ultima, iar marti (adica ieri) am facut sex neprotejat cu iubitul meu. Nu m-a penetrat numai de 3-4 ori si nu si-a dat drumul in mine. El are 19 ani si are ceva experienta. Care ar fi sansele sa raman insarcinata?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai ceva sanse.

| Alicezzz a răspuns:

In cazul tau sansele sunt f mici pentru ca este imediat dupa menstruatie dar sa nu uitam ca la orice contact sexual neprotejat sansele exista si mai ales ca esti adolescenta si schimbarile tale in organism sunt de la o luna la alta, asa ca evita sa mai ai contacte sexuale neprotejate cu iubitul chiar daca nu ejaculeaza in tine, riscurile exista si ca sa nu ai aparte de surpize neplacute protejeaza te.Acum asteapta si tu 2 saptamani si faci un test de sarcina ca sa fii sigura ca nu esti insarcinata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa stii ca experienta lui nu e o metoda de contraceptie. Contact sexual neptrotejat = risc de sarcina. Cu sanse mici in cazul tau, dar nu inexistente