| Anutzaamy222 a întrebat:

Buna TPU am 16 ani și e pentru prima dată când am făcut sex cu prietenul meu, fiind Virgina înainte.
Asta sa întâmplat aseară când am făcut dragoste cu prietenul meu si el și-au dat drumul in mine.Sunt foarte speriata.Credeti că as putea să rămân însărcinată daca e pentru prima dată?

Răspuns Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poti sa ramai insarcinata insa doar/numai in cazul in care sexul de dezvirginare a fost intretinut intr-una din cele 4-6 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. Tu esti cea care isi poate da raspunsul corect fiindca doar tu insati esti cea care stie precis in care moment al ciclului menstrual a fost intretinut contactul sexual. Multa sanatate!

| Anutzaamy222 explică:

De vina am fost eu că aproape când să își de-a drumul eu l-am tras în mine și el șia dar drumul deodată mie și rușine să vorbesc chestiile astea dar de vina am fost eu

| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul lucru care prezinta interes si trebuie sa fie stiut/cunoscut cu precizie in aceasta problema de-a ta, este cea de a sti foarte precis in a cata zi a ciclului menstrual a fost intretinut respectivul sex. Numararea se face incepand cu prima zi de incepere a ultimei menstruatii avute. Indiferent cine si ce a facut, daca iti este frica sau rusine, sarcina poate sa se nasca/formeze numai daca sperma ajunge in vagin in cele 4-6 zile ale PERIOADEI FERTILE. Insa ceea ce trebuie sa intelegi este aceea ca poti ramane insarcinata chiar daca ai fost VIRGINA si ai facut sex pentru prima data si numai o singura data.

| Anutzaamy222 explică:

Știu asta și sunt conștientă dar nu a mai apucat să o scoata afara că eu l-am tras și el si-a dat drumul in mine, și a stat în mine până a terminat de tot, si ceia ce cred eu că nici el nu vroia să o scoata afara.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, cu siguranta ca ai ramas gravida.

| kandaraki a răspuns:

Sansa e 50 /50, acum nu intra in panica, faci un test peste 3 saptamani si afli daca esti sau nu, nu bea pastile

| Ralf1971 a răspuns:

Poti ramane mai ales in perioada de ovulatie. Pe viitor foloseste prezervativul sau cand il simti ca este pe punctul sa ejaculeze scoate-i penisul din vagin si foloseste-ti mana sau gura si fa-l sa ejaculeze afara.

| Cris988 a răspuns:

Da,este posibil. Chiar dacă e prima dată(virginitatea nu e o metodă contraceptiva ). Șansele cresc dacă erai în perioada fertilă.

| c0ffeedem0n a răspuns:

Da,s-ar putea