| MoViStIcA a întrebat:

am 16 ani si nu demult am fost indragostita pana peste cap de un baiat Marian. Ne.am certat si ne.am impacat de mai multe ori dar niciodata nu a fost asa cum ne.am dorit desi ne iubeam. Am hotarat sa incercam sa fim doar amici chiar daca ne iubim. Dupa o perioada de timp a aparut un baiat Andrei.Un baiat educat, cu bun simt, destept, frumusel, genul de baiat care cum sa faca o fata sa se simta special, care nu uita sa.i aduca cate o floare sau sa o faca sa zambeasca. Mi.a facut o impresie buna si am zis sa incerc, poate se va aprinde o scanteie si asa voi uita de Marian. Acum avem 3 sapatamani si un pic, am ajuns sa tin la el dar nu l.am uitat pe Marian adica inca tin la el. Chiar daca Andrei este asa cum imi doresc, nu stiu, la Marian tin mai mult si nu stiu de ce. Cand satu cu Andrei in parc si ne vede Marian, in acel moment simt ca trebuie sa ma ridic de pe banca si sa ma duc la Marian, sa ma ia in brate, sa imi spuna ca vrea sa o luam de la 0 si ca ma iubeste. Dar nu vreau nici sa il supar pe Andrei. Inima imi spune Marian iar mintea Andrei, ce sa fac? pe cine sa aleg si cum?

Răspuns Câştigător
| Saw3Danny a răspuns:

Depinde cu ce ti-a gresit Marian (sau poate tu lui?) dar sa stii ca nu prea o sa mai intalnesti baieti care sa iubeasca asa ca ascultati inima si vezi cine te iubeste nu cine ai vrea sa te iubeasca, asta e o greseala facuta de multe fete. Parerea mea ca baiat!

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca esti la varsta la care trebuie sa alegi cu inima, altfel vei avea mereu un sentiment de vinovatie fata de Andrei.Stai de vorba cu Marian si vedeti ce trebuie corectat.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Inima iti va spune mereu ce sa faci.
In momente din astea nu trebuie sa gandesti.
Gandeste-te putin doar: a gresit cu ceva Marian?
De ce v-ati certat daca va iubiti asa mult?
Mediteaza asupra acestor lucruri si asa iti vei da seama.
Intreaba-l pe Marian daca simte ceva pentru tine, asa iti poti da seama daca poate fi ceva intre voi sau nu, ca daca nu te iubeste ce rost are?
Cu Andrei poti ramane prietena, nu iubita, stiu, se va supara asta e sigur, dar ii va trece si lui...
Fa cum stii mai bine, eu asa cred ca ar trebui sa faci happy!

| EUBMV89 a răspuns:

Inima are intotdeauna mai multa putere asupra unei persoane decat mintea, insa nu tot timpul are si dreptate. Eu zic ca ar fi bine sa ii lasi pe amandoi de moment si sa iti dai un timp tie insati sa iti clarifici sentimentele fata de unul si de celalalt ca sa poti lua o decizie corecta. Stai ceva timp singura si vezi ce simti cand il vezi pe unul sau pe altul.

| alinuta1994 a răspuns:

Salut! Inima mereu spune persoana in care kredem cel mai mult si o iubim. Cred ca ar trebuie sa ii explici lui Andrei de sentimentele fata de Marian. Si cu Marian sa incercati sa fiti impreuna, sa stati la o vorba de aia 'serioasa' sa vedeti care este ceea ce va lipseste in relatie.

| Killer1045 a răspuns:

Daca erai proasta cine tea pus sa-l lesi pe Marian.
Iti dau un sfat inima isi alege dragostea.