| Saphy97 a întrebat:

Buna tpu.Am 16 nu am mai avut vreo relatie pana acuma( destul de rusinos). Toate prietenele mele au cate un iubit numai eu nu sad..Sunt o fire vesela si emotiva.Cum sa fac sa am si eu un iubit?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vai tu, ce nerusinare sa nu-ti faci inca nici un prieten? laughing
Cum saracie sa fie asta o rusine, iti dai seama ce spui?
Hai sa facem altceva. Eu zic sa te duci la o clinica (unde se fac avorturi), sa te uiti in ochii fetelor care ies de acolo. Ce vezi in ei? Au (mai au) ele firi vesele si emotive? Sunt mandre sau rusinate ca au trecut prin ce au trecut? Sau goale de orice sentiment?

| PinkNightmare a răspuns:

Pfff.tu vrei un prieten pentru ca toate amicele tale au unul sau vrei un prieten ca sa vezi cum e sa ai o relatie?

| OnuOnulică a răspuns:

Fi tu insuti... astepta pana vine baiatu perfect pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este rusinos deloc! daca toate oile se duc in gura lupului, asta insemna ca trebuie sa te duci si tu? eu una, sunt mandra de tine! happy stiu cum te simti...
incearca sa fi cat mai sociabila (dar sa fii tu), du-te la petreceri, in cluburi (dar asta nu inseamna ca trebuie sa faci ce fac si ele), ingrijeste-te ca fata... si stai linistita, va aparea el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este rusinos deloc! Lasa parerile astea de 2 bani deoparte.Acu' e ''pa trend'' sa faci sex la 13 ani.Scuza-ma,dar e anormal.

Iti dai seama ca nu poti avea un iubit cat ai bate din palme.Continua sa fii vesela, optimista.Asa e bine.
La un moment dat vei intalni un baiat pentru care sa dezvolti sentimente, poate cand nici nu te astepti.
Considera-te speciala.Nu multe sunt ca tine.Ia-o ca pe un compliment.

O seara frumoasa

| NuMaContrazice a răspuns:

Si eu am 16 ani, sunt baiat si nu am avut nici o relatie pana acum pentru ca nu am vrut sa am! De ce sa-mi stric copilaria, ma gandeam ca anul asta sau anul viitor sa-mi gasesc si eu pe cineva, dar nu ma agit prea tare laughing Imi place sa fiu singur, poate din cauza ca nu-mi place sa dau socoteala nimanui...

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Eu sunt baiat, sunt la fel ca tine(cred big grin) timid si prea vesel uneori, de nu vad nimic rau nici unde e, dar stau pregatit pentru momentul cand voi da de cineva asemeni mie, spera in continuare si la varsta oportuna vei gasi persoana potrivita, nu te grabi sa faci alegeri gresite.

Răspuns utilizator avertizat
| aimspeşăl a răspuns:

nu este deloc rusinos faptul ca nu ai un iubit. Dumnezeu te pastreaza pentru o persoana speciala :*