| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani. Iubitul meu are 35 de ani, suntem impreuna de 4 luni.Cand l-am cunoscut, el era intr-o alta relatie de 2 ani. El mi-a spus ca in ultima perioada relatia cu acea femeie nu mai mergea deoarece erau la distanta si se vedeau aproximativ de 3 ori pe an.S-au despartit, dar el imi spune ca inca mai tine legatura cu acea femeie in calitate de prieteni si ca in septembrie se vor intalni sa puna punct relatiei si fata in fata.El este sofer de tir si vine in tara o data pe luna si aici in Romania el locuieste de 12 ani in casa cu o alta femeie cu care a avut o relatie, dar nu mai sunt impreuna de cativa ani. El imi spune ca ma iubeste cum nu a iubit pe nimeni si ca isi va cumpara apartament cat de curand si ne vom casatori. Nu am avut niciun fel de contact sexual cu el deoarece el mi-a zis ca sunt minora si ma va astepta cat va fi necesar.Cand ne certam imi cauta familia si le spune ca vrea sa isi ia viata, ca fara mine el nu vrea sa traiasca.Dar intrebarea mea e : Credeti ca ma iubeste si isi doreste ceva serios? Sau asa face cu toate 3? Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

In primul rand sper ca realizezi ca diferenta aia de varsta e total nesanatoasa relatiei. faza cu "te astept cat e nevoie" e doar ca sa te inmoaie si sa iti demonstreze tie ca, vai, nu doreste sex de la tine, cand de fapt chiar asta vrea

si tu macar esti sigura ca nu mai tine legatura cu femeia aia cu care avea o relatie la distanta? ai verificat asta sau doar te increzi in spusele lui? pana nu iti demonstreaza eu zic sa nu il crezi

legat de femeia cu care locuieste, chiar crezi ca nu mai e nimic intre ei? de ce crezi ca l-ar tine aia in casa ei daca nu ar mai avea vreo legatura cu el?

si faptul ca iti cauta familia si le spune ca vrea sa isi ia viata, asta se numeste santaj emotional. te santajeaza pe tine ai pe ai tai emotional ca sa continuati relatia

rupe legatura cu el si gaseste un alt baiat care sa nu aiba 30+

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca eram eu soferu tau in primul rand te luam sa iti arat cum se lucreaza pe tir apoi ti-as zice sa stai in *** mea acasa nu cu un sofer de tir, aia nu sant facuti sa aiba familie nici partenere stabile. Soferii de tir sant curvari de meserie asa cum voi femeile santeti curve

| darrio2007 a răspuns:

Asa fac TIR-istii. Au cate una prin toate localitatile de pe traseu. Tu esti prospatura pentru el. Te iubeste precum cainele lantul.

| RAY a răspuns:

Ce vrea asta nu stie nimeni da, ce vrei tu de fapt? daca ceea ce vrei tu vezi ca nu se implineste lasa-l, acum cu asa zis garantie nu exista asa ceva omul indiferent de varsta nu e monogam si nu poti cere asa ceva nici o garantie nu poti cere, cu toti ne mintim de fapt si traim din speranta, eu spun sa te gandesti la ce vrei si de ce ai nevoie de el? Crezi ca singura ai fi trista?

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca acest barbat nu-i serios, daca are deja 2 pe care le manipuleaza, nu se poate pune baza pe el.
Iti imaginezi ca el ti-a mentionat doua, dar probabil are cate una prin fiecare oras pe unde merge. Totusi, nu crezi ca diferenta este mult prea mare intre voi? Ce dragoste poate fii aia unde el sta 1 luna in tara pe luna, si probabil atata va sta cu tine pe an.
Eu spun ca, este mai sanatos sa ai o relatie cu un barbat local, mai de varsta ta!

| Doub a răspuns:

La 35 de ani le spune părinţiilor tăi că vrea să-şi ia viaţa?
omg, foarte matur

| vocea a răspuns:

Ai dat funda sper ca iti e de folos este un raspuns bun dar prea detaliat, pe scurt daca iseli vei sfarsi inselat, deci daca a inselat-o pe nevasta acelasi lucru va face cu tine

| raluk27 a răspuns:

Esti pe cale de a urma traiectoria : iti face capul mare cu apartament si casatorie > tu pui botul ca te iubește > faceti sex> te lasa nemairaspunzand pur si simplu la telefon /s-a împăcat cu fosta/pleaca pe tir > o sa ne scrii iar intreband daca ai ramas gravida sau povestind cat suferi după el.
Tu crezi ca un barbat la 35 de ani, cand unii au nevastă si copii, care o arde cu inca doua, care e mereu plecat se va casatori cu o copila de 18 ani?
Tu nu te-ai întrebat de ce a ajuns la vârsta asta fara nimic stabil? Crezi ca femeile alea sunt niște tâmpite cu care nu s-a căsătorit si te-a gasit pe tine la 17 ani si moama s-a îndragostit de tine si vrea să te ia de nevastă?
Esti pe cale de a-ti lua teapa vietii tale.

| UnBroken2016 a răspuns:

Abia astept sa vina toti sa te faca matura si inteligenta ca iesi cu unul de 2 ori mai mare ca tine. oh ***. trebuie sa fac popcorn.

| mgtow a răspuns (pentru UnBroken2016):

Dupa aia se mai mira lumea de ce unii au real dolls laughing e normal nene, cazul asta e iesit din comun pedofilu si minora fara minte

| seth2016 a răspuns:

>> le spune ca vrea sa isi ia viata

Si parintii tai nu il alerga cu matura?

Prin comportamentul asta vrea sa te controleze. Tu te simti bine cand face asta? Vrei sa ai o relatie care se bazeaza pe frica, obligatie si vina?

Cand nu o sa vrei ce vrea el ce o sa faci? Ai de gand sa te sacrifici pentru el? Te lasi manipulata de fiecare data?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Psihopat. Da-i papucii, la revedere, cauta un om normal la cap.

| Ripley a răspuns:

Complicata povestea cred ca tu stii mai bine in interior daca e serios sau nu.
eu am 30 si iubita mea are 16 si situatia noastra nu e asa complicata totusi, lucrurile pentru noi merg mai bine, initial am crezut ca pentru ea poate fi doar un joc sau pur si simplu ca nu stie ce vrea dar mi-a demonstrat in 10 luni de relatie ca e serioasa si ca doar la mine sa gandeste.
nu-l inteleg pe iubitul tau la faza cu cautatul parintilor si cu amenintarile ca se sinucide, faza aia e cam patetica si denota lipsa de maturitate.
sper sa iei decizia cea mai buna, bafta

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Lasa-l!
Si eu am tot 17 ani. Aveam toata viata inaitne draga mea, nu stam dupa astia. Nu e normal sa fie inconjurat de 3 femei si sa fi fost cu toate intr-o relatie.
Personal nu cred in,, suntem doar prieteni'' dupa ce au fost impreuna 2 ani si s-au *** in draci.
De altfel sa locuiasca cu o femeie care I-a fost iubita. cine stie ce se intampla acolo, doar ei stiu ce se intampla.
El are mai multa experienta de viata si te poate juca pe degete cum vrea
Nu mi se pare normal nici ideea lui sa ii caute pe parintii tai. ca tot vine vorba, ai tai ce zic de pietenul tau de 35 de ani? mai bine ai vorbi cu mama ta
Ai putea sa ii pui problema mai intai sa ia un apartament si mai apoi discutati despre posibila relatie dintre voi, nu cand e inconjurat de 2 pupeze
Asa ca eu iti propun sa il lasi in pace, ca mai sunt o gramada mai apropiati de varsta ta

| Andreea_Cazacu_1990 a răspuns:

Nu vreau sa stric relația sau sa ma bag intra voi dar este o vârstă prea mare intra voi doi in plus nu sti niciodată ce poate ascunde

| BanulDinTorino a răspuns:

Ai scris tata gresit