| UnBaiatNormal a întrebat:

Buna TPU....am 17 ani si nu am avut niciodata o prietena..multi rad de minepe seama asta... poate ca sunt cam timid si nu stiu sa abordez o fata.e vreo problema ca la 17 ani sa nu ai vreo prietena? si as avea nevoie de niste sfaturi.va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| STEFANXxX a răspuns:

Salut tipu.Bai eu te ajut, doar ca imi promiti o fundita.Deci varsta nu conteaza si de fapt eu cred ca varsta cea mai potrivita pentru a avea relatii de dragoste este de 16-17 ani.Nu stiu asta e parerea mea.Dar daca esti timid, ei in fine.Asta e ceva normal sa fii timid, dar ca sa scapi de timiditate este nevoie de ceva sau mai de graba si de cineva.Eu cinstit nu prea tin minte cum am scapat de timiditate, dar a venit asa de la sine.Deci ai nevoie de o prietena foarte buna, dar care nu cunoaste pe niciuna de la tine din clasa sau mai bine sa fie din alt liceu sau colegiu, ei ma rog nu prea stiu unde inveti la momentul dat.Dar iti sfatuiesc sa mai mergi si la sala de sport.Incearca oarecum sa te comporti ciudat acasa, deci nu stiu n-am incercat asta, dar poate sa te ajute.Priveste in oglinda si inchipuieti ca in loc de reflectarea ta se afla o fata de care iti place(daca o ai bineinteles).Ei poate vei scapa asa de timiditate oarecum.Dar tu la 17 ani,pai poti sa te duci pe la cafenele, baruri sau chiar la discoteca sa faci cunostinta cu vreo fata.Dar ca sa faci cunostinta cu una incearca sa fii tare, alege-ti haine potrivite si frizura mai tare, iar apoi ce nu ti-ar zice prietenii nu-i asculta, tu ascultati instinctul tau si lasa-i pe ceilalti.Acum de prietena cea mai buna.Deci trebuie sa ai grija ca ea sa stie ceva despre baieti si sa vezi daca nu-i cunoaste pe nimeni dintr-ai tai, caci...sau mai bine, lasa nu-i nicio problema.Lasa-i sa rada de tine,caci vorba aceea,rade mai bine cel care rade la urma,asa ca da-i in ********.Ca sa ti-o gasesti...ei nu stiu trebuie sa o cauti,dar vezi sa o tii doar pentru sfaturi, caci stii ea poate sa-ti zica multe.Dar in ce priveste prietena, ei, ar fi bine sa te sfatuiesti cu best girlfriend, iar apoi sa ti-o gasesti.Dar nu uita de sala.Si de oglinda.Ei cam atat.Dar nu te ingrijora de chestia aceasta, cu totii se intimpla, dar acum stii, e la moda sa incepi relatiile de dragoste de la 10-11 ani, nu mai vorbesc si de cele sexualelaughing.Ei bine pa si succes in continuare, amicewinking. FUNDA?

| Storociuc_Florin_1997 a răspuns (pentru STEFANXxX):

Frate de unde atata graba nu te grabi ai timp o sa se indragosteasca vreo fata de tine

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Felicitari.Ai rabdare.Toate vin la timpul lor.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este nici o problema. Ai tot timpul sa ai prietena.

| Dariusuu a răspuns:

Pana la urma ai doar 17 ani, ai tot timpul din lume.

Lasa-i pe ei sa vorbeasca ca e la moda sa fi intr-o relatie sau sa iti incepi viata sexuala la 13, 14 ani.

Ai tot respectul meu si admiratia mea.

Ai rabdare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu este nici o tragedie dragul meu!
Ai toată viaţa înainte,bucură-te de viaţa de adolescent!
Ignoră râutăţiile celor din jur,lasă-i pe ei să râdă, cine râde la urmă, va râde mai bine!
Tu să fii sănătos, lasă!
Ai tot timpul din lume pentru iubite, niciodată să nu te grăbeşti!
Te pup!

| stefan251 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect,bine zis!big grin

| NuMaContrazice a răspuns:

Si eu am 16 si nu am avut nici o prietena, dar nu am fost luat la misto pe seama asta de prieteni, si oricum, nu sunt singurul laughing asa ca stai linistit ca nici tu nu esti singurul baiat de 17 ani care sa nu fi avut prietena.

| Raiiiisa a răspuns:

Nu e nici o problema ca pana la varsta asta nu ai avut nici o prietena, este decizia ta cand vrei sa ai, poate ca nu esti inca pregatit. Daca zici ca esti timid, eu zic ca atunci cand vine vorba de fete sa lasi timiditatea.Este buna si ea dar nu tot timpul, pentru ca aceasta nu o sa te ajute sa rapasti inimioara unei fete si atunci cand o sa gasesti pe cineva de care sa fii convins ca este pentru tine o sa iti dai de asta nu cred ca vei avea nici o piedica sa fii cu acea fata.Mult noroc:*

| kevincube a răspuns:

Şi eu sunt exact ca tine, în vară fac 17 şi nu am avut nici o relaţie pâna acum tot din cauza timidităţii, asta e odată şi odată tot o să dăm peste o fată care ne lasă cu gura căscată şi o să ne fie imposibil să nu o abordăm într-un fel, o sa avem şi noi prietene că doar sunt multe fete pe planeta asta.

| cametome7 a răspuns:

SAll
Eu la 16 ani deja nu mai eram virgin desi nu e bine
nu iti face griji nu s-a sfarsit lumea

| JeLove a răspuns:

Ha...mie imi spuneau Dino ca aveam 20 de ani si eram inca virgin... apropo Dino venea de la ultimu dinozaur big grin

| BogdanG97 a răspuns:

Nu ie nici o problema ca nu ai avut prietena anca, poate cauti fata potrivita si nu mai fi timid trebui sa fi mai curajos cu fetele daca nu n-o sa ai prietena nici o data

| UnBaiatNormal explică:

Va multumesc tuturor...parca incep sa ma simt mai bine!