| matryko a întrebat:

Buna TPU.Am 17 ani si sunt indragostit nebuneste de o tipa, iar la randul ei si ea ma place (stiu asta sigur). Ea stie cat de mult o iubesc, insa nu stiu cum sa ii spun daca vrea sa fie iubita mea. Ea nu a mai avut pe nimeni inainte si e ceva nou pentru ea si nu vreau sa o fortez. Ne cunoastem de mult timp, dar doar de cateva luni vorbim despre noi ca si cuplu. Ma doare sa stiu ca simtim ceva unul pentru altul si ca pierdem timpul. Cateva sfaturi?

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu imi place ceea ce citesc, esti prea moale fratica si nu e bine, te prea consumi, iar nu e bine, iubire deja? revinoti. esti tanar trebuie sa te distrezi, nu ai timp de pierdut, invit-o la tine la un film, pregateste un vin tare sa o ameteasca bine si pe urma dati bataie

| neutrino a răspuns:

Nu am inteles cine te opreste sa vorbesti pe sleau cu ea: prietenii asa fac!

| LoveSleep a răspuns:

Scoate-o la un suc sau la o plimbare, apropie-te de ea și spune-i că o placi, dar numai după ce o săruți.
Dacă vă cunoașteți de mult timp și crezi că sentimentul e reciproc, n-are rost să mai aștepți.

| matryko explică (pentru LoveSleep):

E vorba ca nu a mai avut vreo relatie. E timida, ii trebuie timp.

| LoveSleep a răspuns (pentru matryko):

Asta crezi tu.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru LoveSleep):

Suc si plimbare? ce plictisitor, nu mai suntem in epoca de piatra rolling on the floor))

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru matryko):

Frate nu vreau sa te descurajez dar astea "timide" se dovedesc pana la urma cele mai curvewinking

| LoveSleep a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

E plictisitor, venit de la un tip ca tine.
De ce am senzația că ești virgin?
Oricum, poate facem o mică întrecere:
Atitudinea ta și atitudinea mea. Cine iese cu cele mai multe fete câștigă. De ce am senzația că te-aș bate la 0?
P.S: Alea de pe centură cu care ești obișnuit nu se iau în calcul.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Tu ai spus-o, pierdeti timpul! Poate ca si ea asteapta urmatorul pas din partea ta, avand in vedere ca ea e "incepatoare". Noua, celor care iubim, ne place sa complicam lucrurile laughing mult!
Pur si simplu spune-i ce simti, si intreab-o daca ar vrea sa te lase sa-i si demonstrezi ca ai sentimente. Nu te amagi cu scuze gen "ii trebuie timp". Pana la urma tot va avea parte de prima relatie. N-ai vrea sa ocupi tu locul acela? Daca eziti, pierzi!
Succes!