| EmaEmaSS a întrebat:

Am 24 de ani, iubitul meu 29
Sa trecem la subiect.Am fost plecata un an in Spania, cand m-am intors Iubitul meu (Justin) s-a intristat cand am venit mai avea un pic si plangea,(in sensul rau), nu mai era la fel, calm si indragostit de mine, cand am ajuns acasa trebuia sa plec (ma sunase o prietena) cand m-am intors l-am gasit in pat cu altacrying(((( intrasem si i-am dat o palma, si am plecat, Dupa o zi el plecase, si am sperat sa nu-l mai vad niciodata, el credea ca nu am nimic, ca sunt ok, ca nu ma doare cand l-am vazut, da nu-i adevarat, Dupa 3 zile eram afara plangand. El m-a vazut si a venit spre mine, si s-a pus in genunchi si m-a cerut (recunosc a fost ciudatbig grin) si am refuzat si i-am dat o palma. I-am zis sa ma uite, Sa ramana cu idioata aia. Dar el a spus ca numai pe mine ma iubeste, Iti jur! SI eu ii ziceam uita-ma,, mai vrei sa te iert dupa ce ai facut? las-o balta.

El imi da mesaje intruna ma suna dar nu-i raspund. N-am sa-l mai iert niciodata pe ce a facut. Suntem impreuna de 10 ani Cum sa fac sa-l uit? Funda...

15 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ma bucur ca ai demnitate si sper sa nu te induplece sub nici o forma. Nu exista tratamente de-a ierta pe cineva, de-a uita pe cineva, de-a iti vindeca sentimentele. Singurul leac este timpul. Timpul este ucigasul perfect. Dar totul depinde de tine, sa tii fruntea sus, sa nu cedezi, sa te respecti pe tine ca femeie.
Si hei, viata nu s-a incheiat aici. Fii mandra c-ai descoperit acum si ca n-o sa mai traiesti in minciuna.

| EmaEmaSS explică (pentru Flav):

Alte raspunsuri sunt plz...Ca eu tot o sa sufar...crying( il iubesc ff mult

| Flav a răspuns (pentru EmaEmaSS):

Si vrei sa-ti zic Povestea porcului sa nu mai suferi? Sau ce vrei acum sa-ti zica lumea, ca sa nu-ti mai bata inima si gandul la el? Ai 24 de ani, am pretentii de la tine, nu sa te comporti precum o pustoaica suferinda ce-si cauta alinarea pe Internet.

| EmaEmaSS explică (pentru Flav):

Cum sa uit de el ma...da lasa

| RyanGeorge a răspuns:

EmaEma ti-am trimis privat happy

| Cristinutzzzza a răspuns:

Esti o persoana f puternica daca chiar iti doresti sa treci peste 10 ani, tot ce trebuie sa faci e sa incerci sa-ti iei gandul de la el sa iesi cu prieteni iar gand te duce gandul la el sa iti aduci aminte ca tea insealat si ca nu merita.asa il vei uitat e f greu eu nu vreau sa fiu in postura ta insa se poate sa-l uiti, pentru ca nimic nu e imposibil mult succes:*

| Lore2good a răspuns:

Nu te poate sfatui mai nimeni in situatia asta.Toti iti spun sa fi puernica deoarece timpul vindeca totul.Eu am trecut prin ce treci tu acum.si eu mi-am prins iubitul in pat cu alta dupa o relatie de 3 ani.Nici nu stiu sa descriu ce am simtit in acel moment.E intr-adevar dureros dar uite ca am trecut peste si a fost mai bine asa.Niciodata nu am putut sa il iert chiar daca el aproape un an de zile a insistat cu telefoane si mesaje.De la dragoste pana la indiferenta e decat un pas...Cat rau crezi ca ar mai trebui sa iti faca sa poti trece peste? Gandeste-te ca nu te-au facut parintii ca un idiot sa isi bata joc de tinewinking.
Multa bafta si capul sushappy.Te pup!

| stoubiz a răspuns:

Daca te-a inselat odata foarte foarte probabil o va mai face iar chestia cu "cerutul" e sanstaj sentimental gen: daca ma parasesti imi tau venele, ma aruc de la geam etc. Esti tanara viata merge mai departe lasa-l pe badaran chiar daca a fost o rel de 10 ani, intalneste-te cu alti baieti,(cui pe cui se scoate) la inceput va fi greu dupa atatia ani te vei gandi la el, dar nu e o solutie iertarea. Cel mai usor il vei uita gasind un baiat care sa te faca sa razi, sa zambesti, sa te simti bine. Daca te impaci cu el vei avea momente cand iti vei aduce aminte de ipostaza in care era cand l-ai prins, si stai linistita ca nu a fost doar o inselare acolo. Multa bafta in continuare.

| firelord66 a răspuns:

Poate a fost o farsa thinking

| nomi1029 a răspuns (pentru firelord66):

Cea mai tare farsa, s-a dus in pat cu alta si a asteptat sa vina ea, nu? Sau cum? Tu ai gandit cand ai zis?

| Marian88 a răspuns:

In situatia in care esti pot spune ca nu e tocmai bine adica chiar de trec ani va fi greu sa uiti ...stii daca bati un cui undeva dupa un timp il scoti cuiul l-ai scos ai scapat de el dar gaura ramane. Deci nu iti va fi usor sa treci peste asta 10 ani nu e putin deloc, o sa il uiti dar nu o sa poti sterge totul cu buretele, o sansa ar fi ca in timp sa te indragostesti de altcineva si treptat treptat sa il uiti. Exact cum am spus nu va fi usor, intr-adevar ce a facut el nu are justificare dar oricum sufera si el undeva in sufletul lui si regreta ce a facut doar ca e prea tarziu. Nu e sfarsitul lumii sunt sanse mari sa iti revii daca ai si o prietena sau prieten apropiat care sa stie cum sa te sustina, deci vor urma clipe grele dar in timp sunt sigur ca vei reusi.

| nomi1029 a răspuns:

Incearca sa il uiti.Esti inca tanara, poti gasi pe altcineva mai bun. Daca te-a inselat inseamna ca nu te merita.Intradevar 10 ani este o perioada mare, dar incetul cu incetul o sa il uiti.Nu este singurul baiat de pe planeta.Gandeste-te ca daca te-a inselat odata o sa te mai insele de mai multe ori sau intreaba-te daca asta este prima data cand te-a inselat, tu fiind plecata in Spania el probabil isi facea de cap cu altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce oamenilaughing Povestea asta e o facatura si jumatate. Te-ai uitat cam mult la telenovele. Nu pot ca cred cat de mult ai aberat, si mai mult, nu-mi vine sa cred cati te consileaza si zic ca e adevarat ce zicilaughing)

| PattyxPaty a răspuns:

Uita-l! Daca a facut asta inseamna ca e un porc! Gaseste si tu pe altcineva si incearca sa il iubesti asa se duce totul! Pa pa!

| Nishuman a răspuns:

Pai.tu ai m-ai facut sex cu el? poate i-a fost dor.cat timp ai fostul tu plecata.si nah.asa sunt baietii.le e dor de gaura.eu zic sa-l ierti.pentru ca.gandeste-te.sunt 10 ani de zilehappy. poate sa mai continuie. sper ca te-am ajutat.bafta.funda?:X