| cristinq a întrebat:

Buna TPU, am avut contact sexual protejat acum aproximativ 2 saptamâni, fara accidente, si cu ejaculare afara.
Ieri dupa amiaza am vazut o scurgere maro pe absorbant, cum mi se intampla mereu cand imi vine menstruatia. Mi am schimbat absorbantul si s-a facut o scurgere maro iar, cam de jumatate de deget. Mi a curs si sange normal, dar putin.
De ieri si pana azi nu a mai curs deloc, deci toata noaptea am avut crampe si simteam ca era full absorbantul. Am citit despre spotting pe net si am vazut ca este tot o scurgere maro in cazul ala. Nu am mai patit sa nu mi curga deloc prima noapte de menstruatie. Ma puteti ajuta cu un sfat? Sunt sigura ca nu are cum sa fiu insarcinata pentru ca nu avea cum sa ajunga sperma in vagin.

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Se apropie menstruatia iar sexul faciliteaza eliminarea menstrei. Eu cred ca te-ai panicat degeaba.
Asteapta cateva zile, vezi cum decurge menstruatia apoi o vizita la ginecologie. Un medic te poate lamuri cel mai bine.
Un consult la medic, macar o data pe an ar trebui sa fie firesc pentru orice fata.

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul protejat cu prezervativ nu are risc de sarcina!