| anonim_4396 a întrebat:

Am avut primul contact sexual, insa himenul nu s-a rupt, ne-am oprit din cauza durerii si deja nu mai era nicio placere. Menstruatia imi intarzie, trebuia sa-mi vina de cateva zile. Stiti cumva ce cauza ar putea fi? Contactul sexual a fost protejat, partenerul "nu si-a dat drumul" si prin urmare gandesc ca nu prea am cum sa fiu insarcinata. Ce parere aveti? Semnele menstruatiei au aparut, dar ea nu.Ma doare burta acolo mai jos, cateva cosuri [asa mi se intampla de fiecare data]. ce ar trebui sa fac? Sunt cam speriata... Help, please!

Răspuns Câştigător
| Raluu a răspuns:

Nu'i nimic. Try againhappy iti zic eu asa se intampla cand iti incepi viata sexuala mai devreme decat trebuiehappy. e ok mai incearca odata o sa fie in regula. si oricum menstruatia intarzie putin dupa primul contact sexual. si mie mi-a intarziat cam 6-7 zilehappy. Nu te speria funda?

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Stresul primului act, asociat cu durerea, pot determina intarzierea cu cateva zile a ciclului! Pacat ca nu ai citit mai mult pe aici inainte! Am scris nu odata cum tebuie procedat pentru a nu durea si a fi cat mai bine de prima data! Ideea era de largire treptata a orificului himenal, cu 3 saptamani inainte cel putin! - sau practicat Pettingul, in aceeasi idee! Tine-ne la curent!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa fcai

| andyas01 a răspuns:

Deci nu-ti fa griji ca daca a fost protejat nu ai cum sa fii insarcinata si plus ca himenul nu sa rupt.asa ca ne ai cum sa fii insarcinata.

| LilPuppy a răspuns:

Hei, multumesc tuturor de raspunsuri! Menstruatia a venit, nu mai sunt asa stresata acum. PsihoSexSmoothJazz, am facut petting inainte, am mai citit pe aici intrebari asemanatoare si tot a durut sad. am fost si incordata, am avut emotii, dar asta e, trece. Data viitoare o sa ma simt mai bine. Aaa, si kmy de ce nu ai luat pilula de a 2a zi? Era bine daca o luai.

| kmy_4332 a răspuns:

Tu poti sta linistita! eu in urma cu 3 saptamana am facut dragoste cu iubitul meu.si in acest timp s-a rupt prezervativul... el zice ca nu si-a dat drumu. dar eu stiu ca este posibil sa raman insarcinata cu primul lichid... mi-e tare frica. o sa fac si un test sa ma conving. spuneti-mi parerile voastre!