| Diddutzu a întrebat:

Am avut un contact sexual neprotejat cam pe 18 februarie,daca il pot numi asa, deoarece penetrarea a avut loc doar vreo 2-3 cm, acum nedumerirea mea este de ce nu mi-a venit ciclul care trebuia sa imi vina acum 2 zile, deoarece in ultimele luni l-am avut de 34 de zile banuiesc ca de la pastila de a2-a zi.Am motive de spaima? pot sa fiu inarcinata? nu am avut simptome. Sa imi intarzie ciclul de la pastila? sau de ce imi poate intarzia?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Pastila de a doua zi a provocat intarzierea aparitiei menstruatiei. Deci nu este posibila aparitia sarcinii daca ai luat pastila de a doua zi.

1 răspuns:
| DaCumSaNu a răspuns:

Asteapta o saptamana, iar apoi, daca nu ti-a venit, cumparati un test de sarcina (ar trebui sa fie undeva la 15 lei la farmacie), desi nu cred ca ai putea fi insarcinata. Oricum, fa-ti un test ca sa scapi de grija.