| ramona90 a întrebat:

Buna TPU... am citit pe net k amantul e mai gelos k si barbatul,, oare e adevarat?! eu as zice ca nu pentru ca daca se numeste ´´amant´´ nu are dreptul sa fie gelos., voi ce parere aveti?!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gelos este numai cel ce inseala, fiindca el se asteapta sa fie inselat. Asa ca e logic ca amantul sa fie foarte gelos.

| raspunz a răspuns:

Orice om are dreptul să fie gelos atuni când persoana iubită face sex cu altă persoană, fie el soț, amant, prieten. Nu contează. Singura diferență este că amantul știe că este înșelat pe când soțul este trădat.

| dafy a răspuns:

Eu cred ca "amantul nu ar trebui sa fie gelos"pentru ca nu ar trebi sa avem asa ceva...adica daca nu ne e de ajuns prietenul atunci sa renuntam la el si sa gasim alul nu sa "liptam pe 2 fronturi"
parerea mea...

| ramona90 explică (pentru dafy):

Da este adevarat, doar k nu exista padure fara uscaciunihappy

| Consumptive a răspuns:

Probabil il sacaie gandul ca femeia tot la partenerul ei oficial se intoarce, desi isi petrece o parte din timpul ei cu el(amantul).Sau in cazul unei interactiunii dintre femeie cu un al treilea barbat, simte intr-un fel concurenta...la urma urmei pana si amantul are un rol in viata ei, cred ca se poate simti intr-un fel sau altul...gelos.

| nheo74 a răspuns:

E adevarat pentru ca barbat(n-ai specificat care dar ne dam noi seama) e numai unul, pe cand amanti pot fi cati vrei sa ai, asa ca are toate motivele sa fie gelos.Hai pa Ramonica, sper sa-ti fie de folos raspunsul.

| ramona90 explică (pentru nheo74):

Eu sunt fata happy inca nu mi-am gasit nefericitul happy dar am citit pe net si eu de fel sunt mai curioasatongue

| nheo74 a răspuns:

Atunci fa o proba si vezi care-i mai gelos big grin. Daca nu-i niciunul e de rau...Pentru tine tongue

| ramona90 explică (pentru nheo74):

Oare:d barbatul sigur e geloslaughing imi ia gatulllll laughing) lol