| Sophie88 a întrebat:

Am facut cunostinta cu un tip cam de 7 luni, suntem colegi, ne vedem aproape zilnic, ne intelegem foarte bine. Am facut o greseala destul de mare: m-am culcat cu el abia dupa 2 saptamani dupa primul sarut. In acest timp ne-am vazut de mai multe ori in particular si totul a fost ok, stiu ca nu doar asta a vrut de la mine, el nu a fortat nimic, nici macar n-a batut apropo. Acum mi-am dat seama ca m-am grabit un pic. Parca si el s-a distantat de mine un pic... Oare cu asta am distrus tot? Ar trebui sa vorbesc cu el despre asta?

Răspuns Câştigător
| Bbybianca26 a răspuns:

Poate este unul dintre motive, faptul ca ai cedat asa usor, sau poate este doar o impresie de a ta. Cel mai bine este sa vobesti deschis cu el si sa-i explici ce te nelinisteste. Mult succes!

9 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Lasa regulile tampite de genul "sa nu cedez prea repede", ca ai o varsta (presupun ca aia e varsta ta, de la nickname).
nu are legatura cedatul prea rapid cu faptul ca s-a distantat.
astea-s chestii neanderthale spuse de neanderthali, de aia fantezisti, frustrati care separara anumiti termeni care definesc o usuratica de una cuminte, care critica fara necunostinta de cauza (tot la categoria frustratilor ii adaug si p-astia) si tot asa.
tipul a vrut sex (desi nu a batut apropo, a facut asa sa fii si mai atrasa).
el s-a distantat cel mai probabil datorita motivului universal, valabil pentru toata lumea: s-a plictisit, nu l-ai atras indeajuns.
nu exista tip care sa renunte la una care il atrage din toate punctele de vedere, decat daca nu vrea sa se indragosteasca.
ceva ai facut tu de l-ai distantat, sau nu ai tu acel ceva/acele chestii pe care le cauta la o fata.
repet, cedatul prea repede nu are legatura, atata timp cat esti atras de cineva, de ce sa respecti niste regului stupide impuse de societate, care te impiedica sa te manifesti exact cum simti tu?
ce ti-e ca te culci dupa o zi, ce ti-e ca te culci dupa 2 saptamani, o luna sau un an? tot acolo ajungi.
chiar si din aventuri de-o noapte ies relatii de lunga durata, asta depinde desigur de cum sunt ei doi si ce chimie au.
incearca sa nu il mai contactezi o perioada, lasa-l in pace, sau face the truth as it is: s-a plictisit de tine si aici includ tot pachetul de trasaturi care l-au facut sa se distanteze (de el stiute, noi nu am fost martori la evolutia relatiei dintre voi).

| mona a răspuns:

Nu a fortat nimic dar a participat cand putea sa te refuze... daca tu crezi ca s a distantat inseamna ca incet incet isi pierde interesul.

| darrio2007 a răspuns:

Ai picat cam usor.Mai ales ca el nu a batut apropo, din cate spui. Poate se gandeste ca asa faci cu oricare cu care te intalnesti. Ceva nu prea i-a convenit.

| neutrino a răspuns:

Poate ca ai dreptate, te-ai culcat cu el "abia" dupa doua saptamani, poate ca daca te culcai cu el dupa doua zile, altul era rezultatul. Nu ai distrus nimic, pentru simplu motiv ca nu ati construit nimic impreuna. Atunci cand nu va mai avea cu cine face sex, probabil ca te va mai cauta!

| Alcyon a răspuns:

Baietii isi cam pierd interesul, daca le cedezi asa de repede. Daca deja le-ai oferit totul, nu mai au curiozitatea sa te cunoasca mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| SUMO a răspuns:

Poate s-a distantat din alte motive are alte probleme pe suflet vorbeste cu el sa vezi ce are ii o prostie sa zici ca te-ai culcat cu el dupa 2 saptamani si ca de aia s-a distantat cat vroiai sa stea 5 luni viata e scurta nu o mai irositi

| wuella a răspuns:

Da. Poate distantarea din partea lui nu este din cauza ca te-ai culcat cu el asa repedewinking