| gabriela232323 a întrebat:

am facut mai de mult sex cu o persoana, m-a dezvirginat acum 3 ani am avut contact sexual normal si cu degetul prima oara si de atuncei ma doare mereu cand trebuie sa imi vina ciclu si acum ma doare cand o fac cu partenerul meu de fiecare data si chiar si cand nu o fac. ce sa fie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Aproape sigur ai o infectie vaginala. Cu cat vei fi consultata mai repede de un medic ginecolog cu atat va fi mai bine pentru sanatatea ta. Astfel de afectiuni nu este bine sa le tii ascunse/secrete deoarece in timp se agraveaza, poate crea complicatii si astfel tratamentul lor devine foarte dificil de realizat.

8 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Imposibil de descifrat.

| gabriela232323 explică:

Deci prima oara am avut un prieten care a bagat degetu si a zis crede ca ma dezvirginat dupa am facut-o normal si de atuncea am ramas cu dureri vaginale pana si in perioada menstruatiei chestia asta este de vreo 3 ani acum am al prieten si cand a incercat sa o bage ma durea si ma doare la fie care act si chiar daca nu o fac ai inteles?

| Doub a răspuns (pentru gabriela232323):

Cred că dddd... nu.straight face

| e1xtz a răspuns (pentru Doub):

Nepoata mea are 5 ani, este capabila sa formuleze o fraza mult mai coerenta decat forma asta de viata careia i-am citit intrebarea.

| Doub a răspuns (pentru e1xtz):

Ooo, ce drăguţ.happy
Da, ştiu, am stat câteva minute bune să citesc... şi tot nu am înţeles nimic.

| e1xtz a răspuns (pentru Doub):

Eee, ca idee in mare imi dau seama cam ce si cum...probabil si tu.

Dar mai ingrozitoare decat exprimarea sunt alte aspecte.

Forma de viata se va reproduce, pentru asta nu are nevoie de 'scoala', e instinct natural, nu conteaza ca este monosilabica.
Forma de viata cu siguranta este ignoranta, fudula, mandra(poza de avatar spune multe).
Forma de viata ii are cu siguranta ca exemple de succes pe Guta, Minune, Salam...etc.

Acum o persoana sau chiar o multitudine de guri ar putea spune;
Dar ce te intereseaza pe tine, cu ce te(ne) afecteaza?

Pai ma afecteaza...un intelept a fost intrebat ce il sperie, si a raspuns ca oamenii prostii si fuduli.
Chiar prostii, pai de ce?!
Da, chiar ei, deoarece sunt multi, au drept de vot si pot fi manipulati cu usurinta, este suficient sa fie ingrozitor.

"Peseu"

Perosanele, formele de viata din tema se exclud.

| Doub a răspuns (pentru e1xtz):

Băi, câtă dreptate ai.laughing)

| PK_Tavi_S_1990 a răspuns (pentru Doub):

Adevarat

| corbulalbrosu a răspuns (pentru gabriela232323):

Aproape sigur ai o infectie vaginala. Cu cat vei fi consultata mai repede de un medic ginecolog cu atat va fi mai bine pentru sanatatea ta. Astfel de afectiuni nu este bine sa le tii ascunse/secrete deoarece in timp se agraveaza, poate crea complicatii si astfel tratamentul lor devine foarte dificil de realizat.