| anonima3826 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu 3 zile inainte de menstruatie, dar prietenul meu nu a ejaculat. Se poate sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul tau menstrual este catusi de cat regulat si menstruatie de obicei se porneste la data asteptata/preconizata, atunci poti sa intretii contacte sexuale neprotejate in ultima saptamana cea dinaintea menstruatiei, cu ejaculare intentionata in vagin deoarece este stabilit atat stiintific cat si medical ca formarea unei sarcini este IMPOSIBILA. In concluzie se poate afirma fara teama de a gresi ca nu poti ramane insarcinata nici daca ti-ai dori in aceasta perioada a ciclului menstrual. Multa sanatate.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Un procent de risc exista mereu. Dar, de ce nu va protejati?! Lichidul preejaculator are destui omuleti sa te faca mamica.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibila o sarcina in acest caz.

| Danyel2000 a răspuns:

Nu poti sa ramai insarcinata daca prietenul tau nu a ejaculat.Ca sa ramai insarcinata trebuie ca el sa ejaculeze in pi***.

| AlinaaaCleo18 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruația, nu... Stai liniștita

| AlinaaaCleo18 a răspuns:

Mă... Eu zic ca poti sa stai liniștita ca nu-i bai daca ti-o venit... Cat o durat menstruația?