| Anonim1234567891012131415 a întrebat:

Buna TPU, am facut sex protejat in data de 20 septembrie ( mentionez ca eram in perioada fertila ) si de 2 zile am stari de greata continu fara sa vomit. Am facut de dimineata un test de sarcina dar a iesit negativ. Menstruatia trebuie sa imi vina in aprox 8 zile. Ce credeti ca s-ar putea sa fie? Sarcina? Sau altceva? Mentionez ca greata nu trece nici cu medicamente.

3 răspunsuri:
| SamHarris a răspuns:

Greață, teste de sarcină, menstruație... Te preocupă crearea unui mic parazit? Crezi că oamenii sunt definiți de acțiunile lor biologice?

Ești mai mult decât o mașină de reprodus!

Societatea te vrea încătușat, legat de roata hamsterului, preocupat de probleme banale.

Gândește în afara tiparelor! Ești capabil de mai mult decât să produci oameni care să ajungă să consume și să fie consumați de sistem.

Eliberează-te de constrângerile biologice! Adevărata putere rezidă în minte și spirit, nu în funcțiile corporale.

| annonimaaaa555 a răspuns (pentru SamHarris):

De ce parazit?

| annonimaaaa555 a răspuns:

Stai liniștită. Dacă v ați protejat corect n ai de ce să-ți faci griji. Greata poate sa fie de la stres sau alți factori