| and2 a întrebat:

:* Am fost cu un baiat 2 saptamani si a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea, eu am fost cuu mult timp in urma appx 3 luni si cu varu acestuia doar pentru cateva zile. iar baiatul aceste cu care am fost 2 saptamana spune ca din cauza faptului ca am fost cu varul lui nu putem sa avem o relatie normala...acum noi ne.am despartit. Ne..am inteles foarte bine,ma ajuta, ma sprijinea, imi dadea sfaturi, era pentru mine cel mai bun prieten si iubit in acelasi timp. Ce pot face ca noi sa ne impacam?

Răspuns Câştigător
| Sabyynna a răspuns:

Cel mai bine vorbiti, dar mie sincer mi se pare o scuza prosteasca pentru ca daca te iubeste nu o sa tina cont de ce crede varul sau. De exemplu, eu am fost si cu varul si cu fratele iubitului meu, dar acum avem o relatie perfecta.
Poate cauta doar o scuza ca sa se desparta de tine, lucru care pare mult mai probabil happy. De altfel, au trecut 3 luni de cand ai fost cu varul sau, iar eu, personal, banuiesc ca dupa o relatie de cateva zile varul lui nu se indragostise de tine ca sa putem spune ca sufera cand va vede pe voi 2 impreuna.
Deci: fie a folosit acest lucru drept pretext, fie are un var cu principiul "daca eu nu o pot avea sa nu te vad cu ea" iar el tine atat de mult la familie incat nu vrea sa isi supere varul.
Sfatul meu este sa vorbesti cu el si poate reusiti sa rezolvati problemahappy.

5 răspunsuri:
| Dianochka a răspuns:

De ce adica nu puteti avea o relatie normala? Ca doar nu l-ai lasat pe varu' lui pentru el, ca sa sufere sau ceva.Probabil nu a vrut sa mai fie cu tine si a spus-o ca pretext, nu crezi?
Cel mai bine e sa vorbesti cu el de asta, sa il intrebi de ce adica nu veti putea avea o relatie normala, doar in aceste 2 saptamini a fost totul ok.Bafta)

| AlinaPristavu19 a răspuns:

Cred ca este absurd ceea ce a spus el. ce legatura are asta si ce inseamna asta,, o relatie normala", discuta cu el si spune i ca a fost o copilarie acea perioada in care ai fost cu varul lui.

| Nicux1 a răspuns:

Habar n-am, eu as fi destul de suparat daca ea l-ar lasa pe varu'meu pentru mine, nu stiu m-as simti vinovat.Singurul lucru cu care va puteti impca e sa-l lingusesti sa-i spui ca doar pe el il iubesti si bla bla bla... pune-i un film romantic care se termina tragic si sarutativa:X:X:X!

| neutrino a răspuns:

Roaga-l sa te ajute putin la gramatica. Poate impusti doi iepuri! Bafta!

| PISIPISI14 a răspuns:

Fa ceva ca sai demonstrezi ca-l iubesti