| mih2el2 a întrebat:

Am fost cu un baiat timp de 6 luni dar ne-am despartit.El a vrut sa ramanem prieteni si eu am acceptat...am mai vorbit pe facebook si stiam ca inca mai are sentimente pentru mine si ar fi vrut sa fim din nou impreuna dar eu nu am acceptat deoarece vroiam sa ramanem doar prieteni... dupa o perioada de 2 luni de cand nu am mai vb cu el am aflat ca este cu altcineva si ma cuprins tristetea.Acum nu stiu cum sa ma comport in preajma lui fara sa-mi vina sa plang.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bibbi1507 a răspuns:

Ai 2 variante.
1. Ori vorbesti cu el si vezi daca mai simte ceva pentru tine, si daca raspunsul este pozitiv, eu zic ca ar trebui sa fii cu el. Din descriereata mi.am dat seama ca nici tu nu stii ce sa faci. Sa fii cu el sau sa nu fii. Ei bine, eu zic sa fii cu el daca ar fi sa zica [virgula ] ca mai are sentimente pentru tine. E mai bine decat sa iti para rau ca nu esti cu el.

Si 2. Daca nu vrei sa fii cu el, incearca sa iti gasesti si tu pe altcineva ca sa uiti de el si sa nu te mai gandesti la relatia pe care o are el.

FUNDA? puppy dog eyes

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Nu mai ai ce face, baiatul ti-a propus sa fiti din nou impreuna si l-ai refuzat, acum el are pe altcineva si ar trebui sa accepti ca l-ai pierdut[poate pentru putin timp sau definitiv....nu se stie]