| boy997 a întrebat:

Bună TPU, am și eu o problemă să zicem, îmi place de o fată, acum nu demult la o serată am invitato l-a dans, și a acceptat, după care am început să vb cu ea pe fb totul mergea ft bine, am întrebato dacă are prieten și nu a vrut să-mi spună, am mai continuat să vb cîteva zile cu ea pînă ce i-am spus că-mi place de ea a răspuns "ohh" dar mai mult eu vb dacă sincer după asta ia mi-a spus să o întreb ce vreau eu și am întrebat-o dacă are prieten iar ea a spus că mă voi supăra dacă îmi va spune etc. și am înțeles că are... i-am scris hai să ieșim să ne plimbăm iar ea: nici nuștiu ce să zic etc...
și pînă la urmă a spus NU...
Deși știu că cînd o fată spune nu înseamnă mai încearcă nuștiu ce să fac, aștept sfaturi, Să o las în pace? Sau să continui?
Mie chiar îmi place foarte tare de ea...

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Las-o in pace e deplasata psihic, cauta una fara probleme la cap

| corbulalbrosu a răspuns:

A incercat sa fie diplomata, binecrescuta de aceea nu te-a refuzat clar si fara echivoc. Are prieten/iubit pe care nu-l va schimba de cate ori intalneste sau/si danseaza chiar si cu cineva care poate ca este mai frumos/dragut decat iubitul ei.Nu are nici un rost sa continui momentan. Poti spera doar, dar merita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza e ca te cam place altfel nu refuza sa iti zica.Dar ea nu vrea sa il raneasca pe prietenul ei..Asteapta..E cel mai bine daca tu chiar o placi cu adevarat.

| Hakuouki a răspuns:

Daca o fata (sau un baiat) spune nu, raspunsul la acea intrebare este nu. "Ca cand" mai inviti o fata in oras, ai grija sa nu mai ai banuieli ca aceasta are prieten. Parerea mea este ca trebuie sa cauti in alta parte.

| frostxtq a răspuns:

E mai mlt decat evident ca are prieten si ca nu vrea nimic cu tine. Intr-u catva i-ar placea de tine, insa nu suficient de mult incat sa fiti intr-o relatie. Ii place sa se joace cu baietii. Indeparteaza-te de ea, o sa suferi!

Răspuns utilizator avertizat
| bella2332 a răspuns:

Nu ar trebui sa mergi pe principiul asta. Din moment ce are prieten e logic sa zica nu. Mai ales daca e unul gelos...

| gabiunder a răspuns:

Las-o inpace. poate iti faci probleme si cu prietenul ei.winking gaseste alta fata