| Doareu2804 a întrebat:

Am iesit cu un baiat si am hotarat sa fim impreuna dar dupa o saptamana mi-a spus sa luam o pauza ca momentan nu vreau o relatie pentru ca are probleme in familie... Eu sunt cam nedumerita, adica faza cu pauza, nici macar nu stiu ce sa fac. daca pot sa ies cu altcineva in acest timp sau pot sa astept dupa el...!?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu nu esti cu el, esti o fata libera, dar cam putin credula. Lasa-l pe el in vacanta mare si tu vezi-ti de tineretea ta.

| Alcyon a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu te implici mai mult decat e cazul. Acorda-i pauza daca asta-si doreste si vezi-ti de treaba ta. Doar n-o sa stai dupa el pana la adanci batraneti. Poate ca-ti par rautacioasa, dar experienta m-a invatat ca nu e bine sa dai mai mult decat ti se ofera (in astfel de situatii cel putin).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il placi asteapta-l.Nu te costa nimic daca faci ce simti, iar daca nu il placi nu mai astepta raspunsul.Din moment ce el ti-a spus ca e o pauza, parerea mea e ca esti libera si te poti orienta spre alta persoana.Dar te sfatuiesc sa te pui in locul lui si sa vezi lucrurile si din perspectiva lui, poate chiar nu se poate concentra pe altceva si nu vrea sa arate asta...mult succes!

| AlexxAndraa23 a răspuns:

Poti sa iesi cu altcineva, nu ai cum sa astepti dupa el pana la adanci batraneti, traieste momentul!