| BabyThisIsMe a întrebat:

Buna TPU.Am intrat aici pentru ca prietenii mei nu ma pot ajuta cum mi-as dori eu.Am 16 ani si un coleg mi-a spus acum 2 luni (cred)daca vreau sa fiu cu el, iar eu atunci nu credeam ca il plac, adica simteam ceva pentru el(nu imi era indiferent) dar credeam ca tin la el ca la un amic, insa peste putin timp mi-am dat seama, stand mai mult in preajma lui ca eu il iubesc ca pe un iubit, nu ca pe un amic/frate.Acum eu i-am spus ce simt pentru ca sunt de parere ca a trebuit sa fiu sincera(chiar daca risc sa fiu ranita) dupa ce l-am facut sa sufere si el ma evita cateodata, alteori ma contacteaza pe FB, Mess etc., la scoala il surprind privindu-ma, e mai mereu cu ochii me mine, dar sunt momente cand ma ingnora cateva ore sau chiar o zi si altele cand imi spune ca are nevoie sa vorbeasca cu cineva.Eu sincer sunt mega-ultra-supra confuza.Ma puteti ajuta, voi ce credeti? Tine la mine, e ranit, nu vrea sa mai aiba de aface cu mine?

9 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti frumos cu el sa ii explici...da un mesaj cand esti si te invat eu cum saprocedezi

| Auroree a răspuns:

Exact cu aceeasi problema cma confrunt si eu cu o fata. da. pai lasa-l si ai putina rabdare, mai explica-i ca tii la el si sunt sigur ca daca a avut sentimente pentru tine ii vor reveni cupidoni in cap laughing succes happy

| RzVq a răspuns:

Eu ma gandesc la mine si sincer sa fiu poate si eu as fi procedat la fel ca el din cauza orgoliului adica cineva sa am refuze si dupa ceva timp sa am intreba daca vreau sa fiu cu ea eu cred ca as refuza-o adica asta sunt eu nu garantez ca si el e la fel poate...
Bafta sper ca te-am ajutat.

| BabyThisIsMe explică (pentru RzVq):

Eu acum il simt ca si cum s-ar razbuna si cateodata uita de "razbunare" si isi lasa adevaratele sentimente la lumina, iar alteori le ascunde bine.

| RzVq a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Sa sti cred ca ai dreptate adica daca e asa cum am zis eu e o mare posibilitate sa fie treaba cu razbunatul uite un sfat incearca sa vorbesti cu el fata in fata e cea mai buna metoda...

| BezSensu a răspuns:

Sincera sa fiu, aici tu ai fost de vina si e normal sa aiba acest comportament fata de tine happy
Pe de o parte stie acum ca tu il placi la fel cum te-a placut si el pe tine si te lasa sa "savurezi" acea parte happy De obicei nu refuza direct cand nu esti sigura pentru ca nu intotdeauna "traiesti momentul". Un refuz posibil era "ok, hai sa vedem cum ne vom intelege" happy
Acel NU categoric clar l-a facut sa se simta inferior, iar acum, dupa ce ai revenit asupra deciziei, orgoliul isi face treaba happy

Poti insista dar delicat happy Invita-l in oras, sau propune-i sa petreceti timpul prin parc, sau la film. acolo stii ce ai de facut happy si sa nu uiti banii acasa happy nu cred ca iti va face cinste... cel putin, nu acum happy

| madymadalina92 a răspuns:

Daca tii la el mai insista...alta varianta nu ai.